jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۹۵۳۱   ۲۸ دی ۱۳۸۱  |  ۲۱:۱۴

به دنبال سوءاستفاده از فیلمها و عکسهای خانوادگی در مراسم خصوصی که موجب بروز مشکلات عدیده ای برای مردم شده است ، روز گذشته روابط عمومی نیروی انتظامی دراین باره اطلاعیه ای صادر کرد.

در این اطلاعیه آمده است : به آگاهی هموطنان عزیز می رساند، اخیرا تعدادی از افراد سودجو با هدف تخریب فرهنگی و برهم زدن امنیت اجتماعی و اخلاقی جامعه و اخاذی و سوءاستفاده های مختلف از فیلم مراسم و مجالس برگزار شده خانوادگی (مانند عروسی ، جشن تولد، جشن فارغ التحصیلی و امثال آن) به طور مخفیانه اقدام به تکثیر و توزیع و فروش فیلمهای مربوط کرده اند. از آنجا که توزیع عکسها و فیلمهای خصوصی خانواده ها در بعضی شهرها اکثرا موجب لطمه و خدشه به آبرو و حیثیت اجتماعی افراد و خانواده ها شده و آثار زیانبار و مخربی را تا حد فروپاشی کانون گرم خانواده ها بر جای گذاشته است ، بدین وسیله به عموم شهروندان که مراسم و جشنهای مختلفی را به صورت خصوصی برگزار می کنند، توجه داده می شود:
1- در کلیه مراسم ، شوون اخلاقی و اجتماعی را مطابق با شرع و قوانین جاری مورد عمل قرار دهند تا حیثیت اجتماعی و خانوادگی آنان محفوظ مانده و از عواقب سوئ این گونه مجالس مصون بمانند.
2- از دعوت افراد و گروههای فیلمبرداری که دارای هویت و مکان معین و مشخص نبوده و فاقد مجوز رسمی برای فیلمبرداری و عکسبرداری از مجالس هستند، اکیدا خودداری کنند تا مسائل خانوادگی و تصاویر مراسم براحتی در دست دیگران قرار نگیرد.
3- در صورت عکاسی و فیلمبرداری از مراسم ، در تحویل گرفتن شیشه های عکس (نگاتیو) و فیلمهای مادر (راش) از فیلمبرداران و عکاسان ، جدیت لازم را به عمل آورند.
4- از فرستادن فرزندان خود به مجالس افراد ناشناس پرهیز کنند و دقت لازم را به عمل آورند و در صورت ضرورت حضور در مجالس ، ضمن نظارت لازم ، مراعات کلیه مسائل اخلاقی را به فرزندان خود توصیه کنند.
5- جهت میکس ، چاپ ، کپی و... فیلمها و عکسهای تهیه شده از مجالس ، صرفا به مراکز مورد اطمینان و دارای مجوز رسمی فعالیت ، مراجعه شود.
6- ناجا در اجرای وظایف ذاتی خود ، با افراد متخلف که به نحوی اقدام به فعالیت غیرمجاز فیلمبرداری و تکثیر و توزیع فیلم و عکس می کنند، همچنان برخورد قانونی خواهد کرد.
7- هرگونه گزارش یا شکایت درخصوص موارد فوق را به پلیس 110 اعلام کنید.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر