jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۹۳۸۴   ۲۴ دی ۱۳۸۱  |  ۲۰:۵۲

شورای عالی بیمه خدمات درمانی در مصوبه ای اعلام کرد: سازمان های بیمه گر از این پس برای بهینه سازی مدیریت منابع ناکافی موجود ، بجز موارد اورژانس و استثنایی ، از پرداخت هزینه های خارج از تعهداتشان خودداری کنند.

به گزارش روابط عمومی وزارت بهداشت این شورا، پس از بررسی عملکرد سازمان های بیمه گر در سال 81 خواستار اعمال نظرات کارشناسی در تبیین سرانه و تعرفه درمانی شد. از سوی دیگر، برخلاف نظر شورای عالی بیمه خدمات درمانی ، گزارش ها و اظهارات بیماران و پزشکان ، نشاندهنده این است که سازمان های بیمه گر به بسیاری از تعهداتی که طبق قانون به عهده آنهاست ، عمل نمی کنند. بر اساس این گزارش ، مدتی است که سازمان تامین اجتماعی ، پزشکان را تنها محدود به نوشتن 3قلم دارو در نسخه های بیماران کرده است و بیماران ناچارند اقلام مازاد بر این تعداد را به صورت آزاد از داروخانه ها تهیه کنند. همچنین به دلیل بوروکراسی حاکم بر تسویه حساب این سازمان ها با پزشکان و باطل کردن برخی از نسخه های آنها، بسیاری از پزشکان متخصص و فوق تخصص تمایلی به عقد قرارداد با این سازمان ها ندارند. دکتر هویدا، رئیس انجمن پزشکان عمومی دراین باره به خبرنگار ما گفت : محدود کردن پزشکان عمومی به نوشتن تنها 3قلم دارو در نسخه بیمار، مداخله کاملا بیجا و بی مورد سازمان تامین اجتماعی در امور پزشکی محسوب می شود. پزشک مجاز و مختار است بر مبنای پروتکل درمانی ، هر نوع دارویی را که برای بیمار تشخیص می دهد، تجویز کند و مسوول درمان نیز خود اوست . او با اشاره به تاخیرهای 4تا 6ماهه سازمان های بیمه گر در تسویه حساب با پزشکان گفت : این سازمان ها پول پزشکان را 4تا 6ماه نگه می دارند و زمان پرداخت نیز با بهانه های مختلف ، نظیر خطخوردگی ، اشتباه در تاریخ و... برخی از نسخه ها را باطل می کنند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا خوشحال نمی‌شویم؟!

چرا خوشحال نمی‌شویم؟!

آدم‌های دنیا به اندازه زیادی آب، غذا، اکسیژن و البته خبر مصرف می‌کنند. شاید فکر کنید این مورد آخری خیلی هم نیاز نیست، اما به همان اندازه که گرسنگی ما را به دنبال خودش می‌کشد، میل به دانستن هم ما را دنبال خودش می‌برد.

محدودیت و معذوریت

محدودیت و معذوریت

۴۰۵نفر از هموطنان‌مان دیروز قربانی کرونا شدند. این در حالی است که از شنبه هفته گذشته با افزایش آمار ابتلا و مرگ‌ومیر ناشی از بیماری کرونا، ‌ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا محدودیت‌ های کرونایی را با توجه به رنگ‌ بندی شهرها در نظر گرفت و اعمال کرده است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر