jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۹۱۹۸۲   ۱۲ مرداد ۱۳۸۷  |  ۰۹:۲۷

ریخت‌ و پاش‌های این فصل دو تیم پرطرفدار تهرانی اگرچه جای بحث و تامل بسیار دارد، اما چون این ریخت و پاش‌ها دل مردم و طرفداران دو تیم صاحب تماشاچی کشور را شاد می‌کند، قابل اغماض است و زیاد نمی‌خواهیم مته به خشخاش بگذاریم و بپرسیم: چه اتفاقی رخ داده است و چه کسی نذر کرده که حضرات تا این حد دست و دلباز شده‌اند.

تا این‌جای کار اگر این نفرات را دست کور بدهیم حداقل مقامی که باید کسب شود، سومی یا چهارمی است. این را گفتیم تا از دلواپسی مردم کم کنیم و به این نتیجه برسیم که با این هزینه‌های سنگین و از هم پاشاندن چند تیم دیگر، اگر این تیم‌ها حرف از قهرمانی نزنند، می‌خواهند شعر بسرایند یا قصیده بگویند.

از قدیم گفته‌اند خرج که از کیسه مهمان بود، حاتم طایی شدن آسان بود.

داشتن تیم‌هایی مثل استقلال و پرسپولیس با این بودجه‌هایی که انگار قرار است به بودجه کل کشور نزدیک شود کار چندان شاقی نیست.

بویژه حالا که حضرات به آسمان آفتابی رسیده‌اند و انگار که یک تیم دسته‌چهارمی را قهرمان جام در ‌جام اروپا کرده‌اند.

قهرمان کردن یا بهتر است بگوییم شعار قهرمانی، معمولا همه‌ساله در همین ایام به گوش می‌رسد.

اگر روزنامه‌ها، باطله‌های خود را دور نریخته باشند که معمولا نمی‌ریزند، در روزنامه‌های سال گذشته، بودند کسانی که حرف از قهرمانی می‌زدند و چنان محکم می‌گفتند که بعضی‌ها می‌پرسیدند مگر لیگ برتر چند تا قهرمان دارد؟

به هر حال امسال که اوضاع بسامان است و دو تیم با دست و دلبازی و زنبیلی پر از پول به باشگاه که چه عرض کنیم، به محل اسکان جناب مدیران محترم عامل برمی‌گردند، جای هیچ‌گونه دلواپسی و نگرانی نیست. قرار است هر دو تیم قهرمان شوند.

البته این را هم باید گفت که پس از فروپاشی اقتدار تیم‌های تهرانی، گمان می‌رود هر دو تیم روزگار سختی پیش‌رو داشته باشند، زیرا چهار  پنج بازی از بازی‌های خانگی این دو تیم کم می‌شود.

بازی با راه‌آهن، پیکان، صباباتری و پاس باید در استان‌های دیگر برگزار شود و با یک حساب سرانگشتی می‌شود 10 امتیاز این بازی‌ها را حداقل رو هوا دید.

امسال استقلال و پرسپولیس که در تهران ترکتازی می‌کنند باید بازی‌های برگشت بیشتری را برگزار کرده و هزینه افزون‌تری را متقبل شوند.

علاوه بر آن، دیگر با 40 - 30 هزار تماشاچی نمی‌توانند در دو بازی خانگی برای هر 6 امتیاز بازی کنند.

واقعیت تلخ برای این دو بزرگ فوتبال باشگاهی ایران، شرایط دشوارتری است که پیش‌روی آنهاست و باید بدانند این کرکری خواندن‌های بی‌موقع ممکن است کار دستشان بدهد.
 
علی رئیسی‌
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عید مظلوم غدیر در حجاز

عید مظلوم غدیر در حجاز

10سال پیش توفیق داشتم بروم حج تمتع. روزهایی تکرارنشدنی در زندگی‌ام. بین همان روزها هم روزهایی بود که در عمق جان‌ودلم ثبت شد. این روزها و ماجراها به این دلیل خاطره شد که با مظلومیت وجود نازنین مولای ما امیرالمؤمنین بی‌نسبت نبود.

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ایالات‌ متحده‌آمریکا در تلاش برای حفظ هژمونی در حال افول خود، در پرونده‌های خاصی، متوسل به تحریم‌های یکجانبه برای اعمال فشار بر قدرت در حال ظهور چین شد. یکی از پاشنه‌های آشیل اژدهای خفته از نظر واشنگتن، هنگ‌کنگ است.

راه‌اندازی شبکه روس زبان و چشم‌انداز پیش ‌رو

راه‌اندازی شبکه روس زبان و چشم‌انداز پیش ‌رو

سازمان صداوسیمای جمهوری ایران در ادامه تلاش برای تقویت روابط فرهنگی-رسانه‌ای با کشورهای دوست، از جمله روسیه، اینک در مسیر اقدامی بنیادین و اساسی قرار گرفته است که می‌تواند روابط ایران و روسیه را در همه عرصه‌ها با تحولی چشمگیر و رو به جلو هدایت کند.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر