jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۹۰۴۵   ۱۶ دی ۱۳۸۱  |  ۲۳:۰۰

جام جم آنلاین - جک استرا وزیر خارجه انگلیس در جلسه افتتاحیه گردهمایی سفیران انگلستان در روز دوشنبه 6 ژانویه

گفت : دولت های سرکش و گروههای تروریستی مانند القاعده با یکدیگر ارتباط دارند. به گزارش شبکه تلویزیونی بی بی سی ، سفیران انگلستان در کشورهای مختلف جهان برای بحث درباره رویکرد سیاست خارجی انگلستان در لندن تشکیل جلسه دادند. جک استرا در سخنرانی خود دراین گردهمایی افزود تروریسم و رژیم های سرکش بخش هایی از یک ساختار واحد هستند. وی گفت حملات انتحاری یازدهم سپتامبر در امریکا ثابت کرد گروه القاعده درعملیات تروریستی و کشتار مردم دست یابند، قطعا از این سلاحها درعملیات تروریستی استفاده خواهند کرد. جک استراو افزود، انهدام ساختار و ازبین بردن گروههای تروریستی باید نخستین هدف ما باشد اما درعین حال باید تهدیداتی که دولتهای دارای سلاحهای کشتار جمعی متوجه جهان میکنند را ازمیان برداشت . وی درسخنان خود مستقیما نام عراق را در ارتباط باگروههای تروریستی ذکرنکرد، اما مشخص است که منظور وی از رژیمهای سرکش که دارای سلاح کشتار جمعی بوده و با تروریست ها همکاری می کنند، حکومت عراق بوده است .

جک استرا: صدام حسین دروغ می گوید
هشدار تونی بلر به عراق
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
صلح میان اشباح

صلح میان اشباح

ماه‌ها پیشتر وقتی نمایندگان دولت کابل و سران طالبان در دوحه گرد هم آمدند تا پس از توافق واشنگتن با طالبان، طرح صلحی را دراندازند، در همین ستون نوشتم که این گفتگوها با وجود سروصدای بلند رسانه‌ های آن حاصلی نخواهد داشت.

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

طی روزهای اخیر، جوبایدن بخشی از توان دولت خود را بر روی «مقابله با قوانین حمل سلاح » در آمریکا متمرکز کرده و از عزم و اراده خود و همراهانش برای کاهش خشونت‌ های عمومی در ایالات متحده سخن گفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر