jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۱۸۹۶۸۹   ۳۱ تير ۱۳۸۷  |  ۲۲:۴۹

تیم اسپوتنیک روسیه روز یکشنبه 20 ژوئیه برای دومین دوره متوالی قهرمان جام جهانی فوتبال در باتلاق که در کشور فنلاند برگزار شده بود، شد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، این دوره جام جهانی فوتبال در باتلاق در مدت 3 روز در هیرینسالمی در شمال فنلاند برگزار شد و سرانجام در دیدار فینال تیم اسپوتنیک روسیه با نتیجه یک بر صفر تیم میزبان فنلاند را شکست داد و برای دومین بار پیاپی جام را به خانه برد.

فوتبال باتلاقی توسط  اسکی بازان فنلاندی که مایل به یافتن یک روش تمرین در خارج از فصل زمستان و فقدان برف بودند، ابداع شده است.

در فوتبال باتلاقی دو تیم 6 نفری با یکدیگر به مقابله پرداخته و با دشواری و حتی خزیدن در یک زمین گل آلود در مجاورت یک مرداب تلاش می کنند تا توپ را وارد دروازه حریف کنند. گاهی اوقات بازکنان تا کمر در گل و لای فرو می روند.

فوتبال باتلاقی در میان فنلاندی ها، لیتوانیایی ها، روس ها ، نوروژی ها و لتون ها طرفداران زیادی دارد. بازیکنان فوتبال باتلاقی  اغلب با کلاه گیس ، لباس های عجیب و غریب از جمله لباس سوپرمن، وایکینگ ها و ... در زمین حاضر می شوند.

در فوتبال باتلاقی از زمان استراحت خبری نیست و کوفتگی، ضربات مشت و لگد و آرنج در آن رواج دارد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پیامی که دربی برای فوتبال ایران داشت

پیامی که دربی برای فوتبال ایران داشت

امیر حاج‌رضایی کارشناس فوتبال درباره دربی اخیر پایتخت یادداشتی را در اختیار روزنامه جام جم قرار داده و این مسابقه را تجزیه و تحلیل کرده است. یادداشت این کارشناس را در ادامه بخوانید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر