jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۸۹۵۰   ۱۴ دی ۱۳۸۱  |  ۲۳:۰۵

جام جم آنلاین : پنتاگون با اعزام سربازان بیشتر و تجهیزات نظامی به منطقه خلیج فارس برای جنگ با عراق آماده می شود.به گزارش رادیو بین المللی فرانسه ، دونالد رامسفلد وزیر دفاع امریکا از اعزام 25000 هزار سرباز امریکایی ازجمله لشکر یکم زرهی نیروی زمینی به منطقه خلیج فارس خبر داد.

همچنین 15 فروند هواپیمای بمب افکن بی یک و نیز هواپیماهای اف 15 ای و جنگنده های اف 15 سی و اف 16 به منطقه اعزام می شوند. درعین حال ، هواپیماهای رادار جونیت استارز که در رهگیری تانک ها وخودروهای زرهی تخصص دارند و هواپیماهای ترابری c130 و هواپیماهای شناسایی پرداتور برای اعزام به منطقه آماده حرکت هستند. نیروی دریایی امریکا به ناو هواپیمابر یو اس اس آبراهام لینکلن که به تازگی از ماموریت خلیج فارس بازگشته است دستور داده که آماده عزیمت مجدد به منطقه باشد. در عین حال به دو ناو هواپیمابر یو اس اس جرج واشنگتن و یو اس اس کیتی هاوک فرمان داده شده که برای حرکت به سوی خلیج فارس آماده باشند. با این حال کارشناسان نظامی معتقدند که امریکا هنوز برای انجام تهاجم به عراق دارای نیروی کافی در منطقه نیست و می گویند برای حمله زمینی به عراق نیاز به 250000 هزار سرباز دارد. درحال حاضر امریکا دارای 65000 نیرو در منطقه است که قرار تعداد آنها به 90 هزار نفر افزایش یابد.

آمادگی نظامی انگلستان
اعتراض عراق به حملات هوایی امریکا و انگلستان
هشدار تونی بلر به عراق
عراق جنگ طلبی امریکا را محکوم کرد
جنوب عراق زیر پوشش بمب و اعلامیه
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

طی روزهای اخیر، جوبایدن بخشی از توان دولت خود را بر روی «مقابله با قوانین حمل سلاح » در آمریکا متمرکز کرده و از عزم و اراده خود و همراهانش برای کاهش خشونت‌ های عمومی در ایالات متحده سخن گفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر