jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۸۹۳۴۸   ۳۰ تير ۱۳۸۷  |  ۱۰:۱۹

رئیس سازمان بهزیستی گفت: بهزیستی اسامی هزار بیمار با اختلال هویت جنسی را در اختیار دارد و طی سال گذشته، حدود 100 نفر از این بیماران با کمک هزینه بهزیستی درمان شدند.

ابوالحسن فقیه در گفتگو با فارس‌ افزود: سال گذشته حدود 100 نفر از بیماران مبتلا به اختلال هویت جنسی با کمک هزینه بهزیستی تحت درمان قرار گرفتند؛ کمک هزینه بهزیستی برای درمان این بیماران یک میلیون تا 5 میلیون تومان است و درمان آنها نیز فقط منحصر به عمل جراحی نمی‌شود.

وی اضافه کرد: این بیماران به تناسب وضعی که دارند، به تشخیص پزشک تحت مشاوره روانپزشکی، روان‌شناسی، مددکاری و درمان هورمونی قرار می‌گیرند و در نهایت تعدادی از آنها به تشخیص پزشک تحت عمل جراحی قرار می‌گیرند، بنابراین عمل جراحی تنها اقدام درمانی نیست که برای این افراد انجام می‌شود.

وی گفت: در زمان حاضر، سازمان بهزیستی آمار و اسامی هزار نفر از بیماران اختلال هویت جنسی را در اختیار دارد، ادعا نمی‌کنیم این آمار کامل و جامع است اما پرونده‌هایی که ما از بیماران دوجنسیتی در اختیار داریم هزار نفر است. این افراد این قابلیت را دارند که تحت درمان قرار بگیرند اما درمان آنها لزوما عمل جراحی نیست.

فقیه افزود: آماری که سازمان بهزیستی در اختیار دارد، با مراجعه خود این بیماران و معرفی آشنایان آنها به دست آمده است. ممکن است افرادی باشند که تاکنون مراجعه نکرده باشند‌ ولی تا جایی که ما در سازمان بهزیستی برآورد داریم، تعداد افراد با اختلال هویت جنسی در کشور همین‌ها هستند.

وی گفت: امسال نیز با کمک هزینه و حمایت سازمان بهزیستی، حدود 100 نفر از بیماران دوجنسیتی تحت درمان قرار می‌گیرند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

در برنامه تحولی قوه‌ قضاییه، رسیدگی به امور خانواده زندانیان به عنوان یک اولویت مورد توجه متولیان است و این مهم موجب شده سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، یکی از مأموریت‌های محوری خود را به مساله رسیدگی به امور خانواده زندانیان اختصاص دهد و در این مسیر برنامه و امکاناتی را در دستور کار دارد.

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

شلیک به محیط‌بان آزاد است!

شلیک به محیط‌بان آزاد است!

محیط‌بانان آسان می‌میرند، جنگلبانان آسان پر می‌کشند؛ هیچ‌کس هوای مردان طبیعت را ندارد، این زخمی است کهنه که شهادت بیش از ۱۶۰محیط‌ بان و جنگلبان در ۴۰سال گذشته آن را تایید می‌کند؛ زخمی که دوشنبه گذشته با شهادت دو محیط‌بان در زنجان دوباره سر باز کرد، زخمی که اگر ریشه‌های آن را جست‌وجو کنیم به کمبود نیرو، تجهیزات، آموزش، بی‌توجهی به استفاده از فناوری و ظرفیت جوامع محلی و سیاست‌های اشتباه خواهیم رسید.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر