jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۸۸۹۵   ۱۳ دی ۱۳۸۱  |  ۲۲:۵۲

جام جم آنلاین - کره شمالی روز جمعه سوم ژانویه اعلام کرد که آماده مذاکرات بدون قیدوشرط با امریکا درمورد امضاء یک پیمان عدم تجاوز است .

به گزارش شبکه تلویزیونی یورونیوز، چوجین سو سفیر کره شمالی در پکن در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد: کره شمالی هیچ پیش شرطی را برای آغاز مذاکرات با امریکا نمی پذیرد و تا زمانی که یک پیمان عدم تجاوز میان دو کشور امضاء نشود، به برنامه هسته ای خود ادامه خواهد داد. چوجین سو تاکید کرد: اگر با امضای یک پیمان عدم تجاوز امنیت ما تضمین شود، آنگاه مساله خلع سلاح هسته ای در شبه جزیره کره به آسانی حل و فصل خواهد شد. از سوی دیگر امریکا می گوید تا زمانی که کره شمالی برنامه هسته ای خود را متوقف نکند، حاضر به مذاکره با این کشور نیست و کماکان این کشور را ازنظر سیاسی و اقتصادی تحت فشار قرار خواهد داد. چوجین سو سفیر کره شمالی در چین خاطرنشان کرد: هنگامی که کمکهای وعده داده شده برای ما ارسال نگردیدند، کره شمالی ناگزیر شد توافق توقف برنامه های هسته ای خود که در سال 1994 با ایالات متحده امضاء شده بود را نقض کرده و برای تامین انرژی موردنیاز کشور برنامه های هسته ای را ازسر گیرد.

امریکا تحت فشار با کره شمالی مذاکره نمی کند
مسکو: واشنگتن عامل ایجاد بحران کره شمالی است
پیونگ یانگ بازرسان هسته ای را اخراج می کند
کره شمالی مصرانه برنامه هسته ای خود را ادامه می دهد
از سرگیری برنامه هسته ای کره شمالی
امریکا، ژاپن و کره جنوبی فشار بر کره شمالی را تشدید می کنند
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

طی روزهای اخیر، جوبایدن بخشی از توان دولت خود را بر روی «مقابله با قوانین حمل سلاح » در آمریکا متمرکز کرده و از عزم و اراده خود و همراهانش برای کاهش خشونت‌ های عمومی در ایالات متحده سخن گفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر