jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۸۸۸۴   ۱۳ دی ۱۳۸۱  |  ۲۲:۱۳

جام جم آنلاین - طوفان و سیل ویرانگری که سراسر اروپا را فراگرفته ، دهها قربانی گرفت . به گزارش سی ان ان کشورهای

آلمان ، بلژیک و بریتانیا، پرتغال و اسپانیا شاهد سیل همراه با سرمای شدید بوده و تنها در لهستان 200 نفر کشته شده اند. در آلمان نیز 5 نفر جان خود را ازدست داده اند.
بسیاری از راهها و جاده های اروپا مسدود شده و عملا حمل و نقل در آلمان دچار اختلال شدید شده است .
در رومانی نیز بر اثر ذوب شدن برف و جاری شدن سیل از کوهها 3 نفر کشته شده و صدها نفر نیز راهی بیمارستان شده اند. دولت بریتانیا هشدار داده است که 3 سیل دیگر در آینده نزدیک مناطقی از این کشور را دربر خواهد گرفت .
درحال حاضر راه آهن بریتانیا در مناطق شمالی دچار اختلال شده است . در پرتغال نیز سیل باعث ایجاد گسل و رانش زمین شده و ارتباط چندین شهر را با یکدیگر قطع کرده است .
کارشناسان گفتند در عرض 24 ساعت 50 لیتر در هر متر مربع در آلمان باران باریده است که باعث بالا آمدن آب 2 رودخانه راین و موزل شده و در سطح شهر جاری شده است .
موزل در110 کیلومتری فرانکفورت قرار دارد. بامبرگ شهردار این منطقه گفت عملیات امدادرسانی و تخلیه آب ازطریق ماشین های حامل پمپ ادامه دارد.
وی گفت در شهر فرادنشتات یک کودک 13 ساله غرق شد و یک درخت 30متری نیز بر روی سقف یک ماشین افتاد که راننده اش کشته شد.
نزدیک هامبورگ نیز یک موتورسوار از جاده منحرف شد و بداخل منطقه جنگلی پر از یخ سقوط کرده و جان سپرده است .
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر