jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۸۸۶۸۷   ۲۷ تير ۱۳۸۷  |  ۰۸:۰۹

اتحادیه‌عرب به درخواست سودان و برای بررسی حکم صادره علیه عمرالبشیر، رئیس‌جمهور این کشور از سوی دادگاه بین‌المللی جنایی (ICC) روز شنبه تشکیل جلسه می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، در حالی که سازمان ملل اعلام کرده سرگرم خارج کردن نیروهای غیرضروری و مازاد خود از دارفور در جنوب سودان است اتحادیه‌عرب قصد دارد در نشستی اضطراری این مساله را مورد بررسی قرار دهد.

وزارت خارجه سودان روز سه‌شنبه با صدور بیانیه‌ای ارجاع پرونده پیگرد مقامات ارشد این کشور به دادگاه بین‌المللی لاهه را مردود دانست و تاکید کرداین دادخواست موضوعیت حقوقی ندارد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

طی روزهای اخیر، جوبایدن بخشی از توان دولت خود را بر روی «مقابله با قوانین حمل سلاح » در آمریکا متمرکز کرده و از عزم و اراده خود و همراهانش برای کاهش خشونت‌ های عمومی در ایالات متحده سخن گفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر