jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۸۸۴۵۴   ۲۶ تير ۱۳۸۷  |  ۱۳:۴۵

سخنگوی دولت افغانستان اعلام کرد:

تعلیق روابط افغانستان با پاکستان

افغانستان روابط سیاسی خود با پاکستان و نشست های مقامات دو کشور را تعلیق کرد. همایون حمید زاده ، سخنگوی دولت افغانستان ، در کنفرانس مطبوعاتی ، علت این اقدام را دخالت پاکستان در امور داخلی کشورش اعلام و تاکید کرد : کابل برای اثبات دخالت پاکستان در همه ناامنی ها شواهد کافی دارد.

به گزارش واحد مرکزی خبر ، سخنگوی دولت افغانستان ، پاکستان را مسئول همه ناامنی ها در اراضی افغانستان دانست و گفت: اکنون توپ در زمین پاکستان قرار دارد و ما خواهان آن هستیم که این کشور با حسن نیت با این مساله برخورد کند و هم اکنون نشست های آینده با پاکستان متوقف شده است.

حامد کرزای رئیس جمهور افغانستان دوشنبه و پس از کشته و زخمی شدن بیش از 200تن در بمبگذاری مقابل سفارت هند در کابل دستگاه اطلاعاتی پاکستان را عامل این انفجار معرفی کرد .

وزارت خارجه پاکستان اظهارات کرزی را رد و تاکید کرده است سخنان رئیس جمهور افغانستان و تعلیق همکاری دو کشور ممکن است روابط کابل - اسلام آباد را خدشه دار کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

طی روزهای اخیر، جوبایدن بخشی از توان دولت خود را بر روی «مقابله با قوانین حمل سلاح » در آمریکا متمرکز کرده و از عزم و اراده خود و همراهانش برای کاهش خشونت‌ های عمومی در ایالات متحده سخن گفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر