jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۸۷۸۶۶   ۲۰ تير ۱۳۸۷  |  ۰۱:۰۱

اصفهان - خبرنگار جام‌جم: برای نخستین‌بار طرح «جامعه مجازی کودکان ایران» با هدف ایجاد راهکاری مناسب برای برقراری ارتباط مجازی والدین و فرزندان و تامین یک بستر آموزشی مجازی، توسط متخصصان اصفهانی طراحی و راه‌اندازی شد. این جامعه مجازی که طراحی آن در چهار ماه انجام شده، دارای بخش‌هایی چون حیاط بازی، کلوب کودکان، آلبوم کودک، شعر و سرود، قصه و حکایت، مسابقه، چیستان، آشنایی با بزرگان، دیدنی‌ها، خنده بازار، مدرسه، دانش کودک، هنرمندان کوچک، مادرانه، نقد کودکانه، آزمایشگاه، نجوم و... است.

به گفته مهندس کرمان‌پور، مجری طرح «جامعه مجازی کودکان ایران» مدیریت این طرح براساس میزان آسیب پذیری کودکان بالای 7 سال در فضای اینترنتی انجام پذیرفته، 30میلیون ریال برای فاز نخست این طرح هزینه شده و تاکنون بیش از یک‌هزار کودک نیز به عضویت این جامعه مجازی درآمده‌اند.

او با تاکید بر این‌که استفاده از حداکثر توانایی‌ها و استعداد‌های کودکان و نوجوان و نیز برقراری ارتباط لطیف‌تر بین فرزندان و والدین ضرورت طراحی و راه‌اندازی جامعه مجازی کودکان ایران را فراهم کرد، می‌گوید: یکی از چالش‌های اساسی در استفاده از خدمات نوین ایجاد شکاف بین نسل‌هاست که عموما والدین و فرزندان از سطح اطلاعاتی و دانشی متعادلی برخوردار نیستند و این موجب از هم گسیختگی کانون اطلاعاتی خانواده می‌شود، به همین دلیل عمده کشورهای پیشرفته اقدام به طراحی محیط‌های سایبر و جوامع مجازی از طریق اینترنت کرده‌اند تا با ایجاد یک بستر مناسب هر دوقشر را تحت آموزش‌های مجازی مناسب قرار دهند.

او می‌افزاید: این واقعیت بر کسی پوشیده نیست که امکان برگزاری کلاس‌هایی بصورت متمرکز برای والدین و فرزندان بطور همزمان و در یک محل وجود ندارد، ولی ایجاد انجمن‌های اینترنتی و مجازی به‌خوبی این چالش را برطرف می‌کند و شرایط مطلوبی را هم برای والدین و فرزندان فراهم می‌آورد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

در برنامه تحولی قوه‌ قضاییه، رسیدگی به امور خانواده زندانیان به عنوان یک اولویت مورد توجه متولیان است و این مهم موجب شده سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، یکی از مأموریت‌های محوری خود را به مساله رسیدگی به امور خانواده زندانیان اختصاص دهد و در این مسیر برنامه و امکاناتی را در دستور کار دارد.

دستمان پر است

دستمان پر است

با توجه به بازدیدی که چند روز گذشته از سوی کمیسیون امنیت ملی و انرژی مجلس از مراکز هسته‌ای کشورمان صورت گرفت باید به این نکته مهم اشاره کنم که اگر اسرائیل یا آمریکا دست به ترور و به شهادت رساندن دانشمندان هسته‌ ای کشورمان می‌زنند، به این معنی است که به دانش هسته‌ای آن هم به شکل تمام و کمال آن دست یافته‌ایم و همین موضوع یعنی منابع انسانی و دانشمندان هسته‌ای کشورمان برگ برنده جمهوری اسلامی هستند.

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

پس از وقوع حادثه روز یکشنبه ۲۲فروردین در تاسیسات‌ هسته‌ ای نطنز و در شرایطی که افکار عمومی در انتظار اتخاذ موضعگیری محکم و قاطع مسؤولان بود، مشاور رئیس‌جمهور در اظهارنظری در فضای مجازی نوشت: «آیا باید پاسخ قطع برق در نطنز را با قطع مذاکرات در وین داد؟»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر