jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۸۷۴۷۷   ۱۹ تير ۱۳۸۷  |  ۰۰:۰۷

ایران در نامه‌ای به دبیرکل سازمان ملل تاکید کرد

رژیم صهیونیستی مسوول ربودن دیپلمات‌های ایرانی است‌

گروه سیاسی: نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد در نامه‌ای به بان کی مون، دبیرکل این سازمان، خواستار فشار جدی نهادهای جهانی به رژیم صهیونیستی برای آزادی دیپلمات‌های ایرانی دربند این رژیم شد. به گزارش واحد مرکزی خبر، محمد خزائی در بیست و ششمین سالگرد ربوده شدن دیپلمات‌های ایرانی در لبنان در نامه‌ای با تشریح شرایط ربوده شدن دیپلمات‌های ایرانی در پنجم جولای سال 1982، افزود: متاسفانه سازمان ملل هیچ‌گونه اقدام موثر و عملی برای آزادی این دیپلمات‌ها انجام نداده است.

خزائی در این نامه گفت: طبق شواهد بی‌شمار موجود، این افراد پس از بازداشت به دست نیروهای فالانژ که تحت فرماندهی و کنترل مستقیم رژیم صهیونیستی عمل می‌کردند، بلافاصله تحویل این رژیم شدند.

خزائی در نامه خود با تاکید بر این که دولت جمهوری اسلامی ایران مسوولیت ربودن این افراد را متوجه رژیم اسرائیل می‌داند، افزوده است: تاکنون هیچ دلیل مستندی دال بر احتمال شهادت این افراد وجود نداشته است، بلکه بعکس شواهد متعددی از جمله اظهارات عده‌ای از زندانیان آزاد شده از زندان‌های رژیم اسرائیل یا کسانی که از زندان‌های مزبور بازدید کرده‌اند دلالت بر آن دارد که دیپلمات‌ها و خبرنگار ایرانی کماکان در قید حیات بوده‌اند و در زندان‌های رژیم اسرائیل به سر می‌برند.

دستور رئیس‌جمهور لبنان برای پیگیری سرنوشت دیپلمات‌های ربوده شده ایرانی‌

همزمان رئیس‌جمهور لبنان در دیدار اعضای خانواده‌های دیپلمات‌های ربوده شده ایرانی گفت که دستور لازم را برای پیگیری این موضوع به دستگاه‌های ذی‌ربط در لبنان صادر کرده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

در برنامه تحولی قوه‌ قضاییه، رسیدگی به امور خانواده زندانیان به عنوان یک اولویت مورد توجه متولیان است و این مهم موجب شده سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، یکی از مأموریت‌های محوری خود را به مساله رسیدگی به امور خانواده زندانیان اختصاص دهد و در این مسیر برنامه و امکاناتی را در دستور کار دارد.

دستمان پر است

دستمان پر است

با توجه به بازدیدی که چند روز گذشته از سوی کمیسیون امنیت ملی و انرژی مجلس از مراکز هسته‌ای کشورمان صورت گرفت باید به این نکته مهم اشاره کنم که اگر اسرائیل یا آمریکا دست به ترور و به شهادت رساندن دانشمندان هسته‌ ای کشورمان می‌زنند، به این معنی است که به دانش هسته‌ای آن هم به شکل تمام و کمال آن دست یافته‌ایم و همین موضوع یعنی منابع انسانی و دانشمندان هسته‌ای کشورمان برگ برنده جمهوری اسلامی هستند.

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

پس از وقوع حادثه روز یکشنبه ۲۲فروردین در تاسیسات‌ هسته‌ ای نطنز و در شرایطی که افکار عمومی در انتظار اتخاذ موضعگیری محکم و قاطع مسؤولان بود، مشاور رئیس‌جمهور در اظهارنظری در فضای مجازی نوشت: «آیا باید پاسخ قطع برق در نطنز را با قطع مذاکرات در وین داد؟»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر