jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۸۷۲۸۷   ۱۸ تير ۱۳۸۷  |  ۰۰:۱۱

گروه سلامت: یک متخصص گوارش هشدار داد: مصرف غذا‌های مانده، نمک‌زده، نگهداری غذا بیرون از یخچال، گوشت‌‌های کباب‌پز زغالی و ماهی‌‌های دودی، خطر ابتلا به سرطان معده را افزایش می‌دهد. دکتر دریانی در گفتگو با ایسنا با اشاره به شیوع بیشتر سرطان معده در روستاها به دلیل فقر اقتصادی و اجتماعی افزود: امروزه با نگهداری غذاها در یخچال، میزان شیوع این بیماری رو به کاهش است.

وی افزود: استفاده از غذا‌های سالم مانند سبزی و میوه باعث پیشگیری از این بیماری می‌شود؛ بویژه نقش ویتامین C  در این زمینه کاملا شناخته شده است.

دکتر دریانی با تاکید بر نقش میکروب هلیکوباکترپیلوری در ایجاد این بیماری گفت: اگر در فامیل سابقه ابتلا به سرطان معده وجود دارد، سایرین حتما باید از نظر وجود عامل ایجادکننده؛ یعنی هلیکوباکترپیلوری بررسی شوند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بحران بی‌تدبیری

بحران بی‌تدبیری

تعداد قربانیان کرونا چند روزی است دوباره سه‌رقمی شده است و دیروز ۳۹۸ ایرانی قربانی کرونا لقب گرفتند.

راه مقاومت ادامه دارد

راه مقاومت ادامه دارد

عروج ملکوتی سردار محمد حجازی، جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، همه محبان و طرفداران جبهه مقاومت را مغموم کرده است.

یک انقلابی کارآمد

یک انقلابی کارآمد

سردار حجازی نمونه یک انسان متخلق بود. آشنایی ایشان با پدرم شهیدهمدانی به دوران دفاع‌مقدس بازمی‌گردد و در یک بازه زمانی یکساله از ۶۶ تا ۶۷ ارتباط و دوستی میان سرداران جعفری، همدانی و حجازی بیشتر می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر