jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۸۷۲۷۲   ۱۸ تير ۱۳۸۷  |  ۰۰:۰۳

گروه سیاسی: فرمانده توپخانه و موشک‌های نیروی زمینی سپاه از آغاز تجهیز 50 تیپ این واحد به مهمات هوشمند و خوشه‌ای خبر داد. سردار محمود چهارباغی، فرمانده توپخانه و موشک‌های نیروی زمینی سپاه در همایش تجلیل از پیشکسوتان توپخانه و موشک‌های نیروی زمینی سپاه با اشاره به آغاز دور جدید تهدیدات دشمن علیه جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: در صورت تهاجم دشمن، در سراسر نقاط کشور و از مرز تا مرکز، با آتش کوبنده خود، پاسخ محکمی به آنها خواهیم داد.

به گزارش فارس، چهارباغی افزود: همه سلاح‌ها، گلوله‌ها و راکت‌های ما آماده است تا از خاک مقدس جمهوری اسلامی با مدرن‌ترین سلاح‌هایی که در اختیار داریم، دفاع کنیم و پشیمانی ابدی را برای متجاوزان به خاک ایران اسلامی پدید آوریم.

فرمانده توپخانه و موشک‌های نیروی زمینی سپاه همچنین با اشاره به فعالیت 6 گروه مستقل توپخانه و موشک‌های نیروی زمینی سپاه، به جز یگان های مستقر در تیپ‌ها و لشکرهای این نیرو، در استان‌های مختلف گفت: 2 گروه دیگر در جنوب شرق کشور و غرب نیز به زودی فعالیت خود را آغاز می‌کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به تجهیزات مدرن نیروی زمینی سپاه در بخش توپخانه و موشک اشاره کرد و گفت: راکت‌انداز فجر 3 و فجر 5 با قدرت و برد بالا به همراه موشک‌های زلزال با برد 150 کیلومتر از تجهیزاتی است که در اختیار گروه‌ها قرار دارد. همچنین ادواتی مانند کاتیوشاهای تک لول، دو لول، چهار لول و هشت لول با تحرک و قدرت آتش بالا در اختیار تیپ‌های عملیاتی قرار گرفته است.

چهارباغی خاطرنشان کرد: اکنون 50 تیپ توپخانه عملیاتی در سراسر کشور با تجهیزاتی مانند توپ 130، 155 و 221 DC، کاتیوشا و انواع راکت‌ها حضور داشته و فعال هستند.

وی با اشاره به تولید تجهیزات جدید در این یگان از جمله مهمات هوشمند که قادر است اهداف کوچک و متحرک را مورد اصابت قرار دهد و نیز گلوله‌های 130 و 155 میلی‌متری خوشه‌ای که فضای زیادی را روی زمین تحت پوشش قرار خواهد داد، اظهار کرد: با استفاده از تجربیات و دانش جدید، سیستم هدایت آتش توپخانه رایانه‌ای شده و به وسیله دستگاه هادی که به اندازه موبایل است، تمامی سیستم‌ها هدایت می‌شوند که این امر در افزایش قدرت و دقت نیز موثر است.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا خوشحال نمی‌شویم؟!

چرا خوشحال نمی‌شویم؟!

آدم‌های دنیا به اندازه زیادی آب، غذا، اکسیژن و البته خبر مصرف می‌کنند. شاید فکر کنید این مورد آخری خیلی هم نیاز نیست، اما به همان اندازه که گرسنگی ما را به دنبال خودش می‌کشد، میل به دانستن هم ما را دنبال خودش می‌برد.

اما بایدن گفته است: می‌رویم!

اما بایدن گفته است: می‌رویم!

روس‌ها ششم دی‌ماه ۱۳۵۸ وارد افغانستان شدند و ۲۶ دی‌ماه ۱۳۶۷ خارج. طی ۹ سال بیش از یک میلیون نفر را کشتند. زیرساخت‌ها نابود شد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر