jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۸۷۲۰   ۰۹ دی ۱۳۸۱  |  ۲۱:۱۵

اولین جلسه محاکمه متهمان باند لویزان که دریک منطقه خلوت از بوستان جنگلی لویزان ، مبادرت به اعمال مجرمانه و یک فقره قتل کرده بودند ، روز یکشنبه گذشته در شعبه 1602جنایی تهران آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ما، در مهرماه امسال خانم جوانی با مراجعه به کلانتری 166ازگل ، در حالی که بشدت می گریست ، عنوان کرد دقایقی پیش وی و نامزدش آیدین از سوی 3مهاجم در یک منطقه خلوت از بوستان لویزان مورد حمله قرار گرفته اند و او مشاهده کرده نامزدش با اصابت گلوله ، نقش زمین شده است و زمانی که مجرمان قصد حمله به وی را داشته اند، او موفق شده از محل بگریزد. در پی این شکایت ، ماموران با عزیمت به محل حمله مهاجمان ، با جسد آیدین رو به رو شدند.

با گزارش این حادثه به قاضی شعبه 1602جنایی تهران و دستور انتقال جسد به پزشکی قانونی ، پرونده برای رسیدگی به شعبه 10آگاهی تهران ارجاع شد. با بررسی و تحقیق در این خصوص ، ماموران پس از چند روز متوجه شدند منطقه ای که در آن جنایت صورت گرفته ، محیطی خلوت است و به همین دلیل چند مجرم حرفه ای که سرکردگی آنها را فردی معروف به حاتم به عهده دارد، مبادرت به خرید و فروش هروئین می کنند.

با به دست آمدن این اطلاعات ، قاضی جواد اسماعیلی هنگام تحقیق از چند متهم دستگیر شده ، متوجه شد یکی از آنها را هنگامی که برای تحقیق در خصوص یک پرونده دیگر به این محل مراجعه کرده بود، می شناسد. این فرد وقتی مقابل میز قاضی قرار گرفت ، عنوان کرد این محل ، محدوده حاتم است و او و چند نفر از بستگانش با سلاح جنگی ، علاوه بر فروش هروئین ، از مردم اخاذی می کنند و قتل آیدین نیز توسط اعضای باند حاتم صورت گرفته است .

با ارائه این اطلاعات از سوی متهم دستگیر شده ، ماموران موفق شدند مخفیگاه متهمان را در شهرک ولی عصر شناسایی کرده و در یک عملیات غافلگیرانه ، اعضای باند را دستگیر کنند. در بازرسی از خانه آنها، یک قبضه سلاح جنگی به همراه چندین میلیون تومان وجه نقد و بیش از یک کیلو هروئین کشف و ضبط شد و با اعترافات مقدماتی ، 2قبضه سلاح دیگر که در بوستان لویزان پنهان شده بود، کشف و ضمیمه پرونده شد.

با انتقال متهمان به شعبه 1602جنایی تهران ، حاتم با اشاره به اعمال مجرمانه این باند، عنوان کرد با همدستی 2نفر از اقوام خود، این باند را که بیش از 12عضو دارد، ایجاد کرده است و آیدین 26ساله را او و فردی به نام حشمت به گلوله بسته اند. در پی این اعترافات و صدور قرار قانونی ، روز یکشنبه گذشته اعضای باند لویزان به دادگاه فرا خوانده شدند تا قاضی جواد اسماعیلی آنها را محاکمه کند.

در این جلسه ، حاتم با اشاره به فعالیت اعضای باند، به جنایت و فروش مواد مخدر اعتراف کرد. در ادامه این محاکمه ، قاضی شعبه 1602اعلام کرد: جلسه بعد صبح فردا (چهارشنبه) تشکیل خواهد شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر