jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۱۸۷۰۵   ۰۹ دی ۱۳۸۱  |  ۱۶:۲۶

راه رفتن یا دویدن حدود 10تا 30کیلومتر در هفته ، می تواند شروع بیماری ها و التهابات مفصلی را به تاخیر بیندازد. مطالعات اخیر نشان داده است این ورزش حتی می تواند شروع درد و التهاب مفاصل را نسبت به کسانی که اصلا ورزش نمی کنند

، تا 12سال به تاخیر بیندازد و این باور غلط را که ورزش ، سرعت تخریب مفاصل را افزایش می دهد، رد کند. دکتر «جیم فریز»، سرپرست این گروه تحقیقی می گوید: نوع ورزشی که انجام می شود، بسیار مهم است . ورزشهایی که با احتمال وارد آمدن ضربه به مفاصل ، پیچ خوردگی و... همراه هستند (مثل فوتبال)، ممکن است خطر آرتروز را افزایش دهند، اما ورزشهای ساده و بی خطری مثل راه رفتن و دویدن ، خطر ابتلا به آرتروز را کاهش می دهند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو