jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۱۸۶۹۰   ۰۷ دی ۱۳۸۱  |  ۲۱:۰۴

کسب مقام نایب قهرمانی بسکتبال آسیا، توسط جوانان فراموش شده ملی پوش ایران اینقدر غرورانگیز بود که علاقه مندان زیادی

را به ترمینال شماره یک فرودگاه مهرآباد کشانده بود. در مراسم استقبال ملی پوشان بسکتبال ، مهندس بهائالدین ادب به خبرنگار ما گفت : رسانه ها فرهنگ سازند. توقع من این است که مطبوعات به همه رشته ها توجه داشته باشند. وی بااشاره به مقام نایب قهرمانی جوانان در آسیا گفت : این پیروزی نشان داد که اگر بخواهیم ، می توانیم در همه رشته ها موفق باشیم ؛ چراکه در ورزش فقط یک رشته نیست ، بلکه باید به همه رشته ها توجه کرد. علی کفاشیان ، معاون فنی سازمان هم با مثبت خواندن تاثیر این پیروزی در جامعه ورزش کشور گفت : همان طور که قبلا قول داده بودیم ، فدراسیون هایی که در سطح آسیا و جهان درخشش داشته اند؛ بودجه خاصی برای بازیهای آسیایی 2006 قطر و المپیک آتن 2004خواهند داشت . یعنی علاوه بر بودجه مصوب سالانه ، بودجه ای اضافه به آنها تعلق می گیرد، فدراسیون بسکتبال هم مورد حمایت سازمان قرار دارد و مطمئنا بودجه ای اضافی به آنها می دهیم . کفاشیان درباره جوایز جوانان ملی پوش کشورمان گفت : بغیر از جوایزی که سازمان برای مدال آوران در نظر می گیرد، قرار است با هماهنگی فدراسیون ، جایزه ویژه ای به اعضای تیم ملی جوانان طی مراسمی اهدائ شود. محمد ایزدپناه ، سرمربی تیم ملی بسکتبال جوانان کشورمان گفت که در مسابقات آسیایی هیچ کس روی تیم ایران حساب نمی کرد. وی افزود: چون سهم ما در رقابت های آسیایی ، مقامهای هشتم به بعد بود، روز اول کسی ما را جدی نمی گرفت ؛ ما بعد از صعود از گروهمان که همه آن را «گروه مرگ » می خواندند، همه نگاهها متوجه ما شد. ایزدپناه گفت : نداشتن بازیهای تدارکاتی برایمان یک نیاز بود؛ اما ما به سقفی که می خواستیم رسیدیم ، اگر بچه ها بازی داشتند، هم استرس آنها در کار کمتر بود و هم ما مربیان حرص کمتری می خوردیم . مهران حاتمی ، دیگر مربی تیم ملی بااشاره به این که قهرمانی دور از دسترس نبود، خاطرنشان کرد: این تازه شروع کار است و باتوجه به این که این تیم باید به جام جهانی هم برود، باید تدارک وسیعی برای آنها دید. نوید زمانی یکی از مهره های کارساز تیم ایران با سخت خواندن این مسابقه ها گفت : امتیاز ما نسبت به تیمهای دیگر این بود که بازیکنان قدبلندی در اختیار داشتیم و با کمک انسجام تیمی و همدلی بچه ها توانستیم تیمهای قدر آسیایی را شکست بدهیم . کاوه قریه ، یکی دیگر از مردان سرنوشت ساز ایران اضافه کرد: ما 3ماه در اردوی شبانه روزی بودیم و انتظارش را داشتیم که نتیجه بگیریم و بجز بازیهای دور اول که حریفانمان سخت بودند، در بقیه مسابقه ها هماهنگ تر شده بودیم و بخصوص با آمدن تماشاچیان ایرانی به سالن ، کارمان راحت تر شده بود.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

 نادر دست‌نشان متولد ۱۳۳۹‌ از نامداران فوتبال مازندران و پرافتخارترین بازیکن تیم نساجی مازندران بود که هم در دوران اوج و هم در دوران مربی‌گری، نزد همه کسانی که او را از نزدیک می‌شناختند، مرد اخلاق بود.

فوتبال، بازتابی از زندگی

فوتبال، بازتابی از زندگی

برای ما فوتبالی‌ها که از بچگی تا پیرانه‌سری با فوتبال زندگی کرده‌ایم، طبیعی است که فوتبال آمیخته با زندگی است و در تک‌تک سلول‌های بدن ما تنیده شده است.

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

 نیم قرن از عمر ورزشگاه آزادی می‌گذرد. اولین خاطره‌های من از این ورزشگاه به سال ۱۳۵۳ برمی‌گردد که برای تماشای بازی ایران و کره‌شمالی در مقدماتی جام‌جهانی ۱۹۷۴

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر