jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۸۶۴۷۰   ۱۷ تير ۱۳۸۷  |  ۱۸:۲۲

تامبوامبکی، رئیس‌جمهور آفریقای جنوبی طرحی برای پایان دادن به بحران زیمبابوه پیشنهاد کرده که بر اساس آن رابرت موگابه همچنان رئیس‌جمهور زیمبابوه باقی خواهد ماند اما قدرت واقعی در دست مورگان تسوانگیرای، رهبر اپوزیسیون به عنوان نخست‌وزیر خواهد بود.

به گزارش روزنامه‌ گاردین در چارچوب این طرح موگابه 84 ساله تا زمان مذاکره پیرامون قانون اساسی جدید و برگزاری انتخابات تازه در پست ریاست‌ جمهوری خواهد ماند.

حزب اپوزیسیون ابقای موگابه در پست ریاست‌جمهوری را به شرطی پذیرفته که راه را بر تدوین قانون اساسی جدید و برگزاری انتخابات تازه هموار کند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

طی روزهای اخیر، جوبایدن بخشی از توان دولت خود را بر روی «مقابله با قوانین حمل سلاح » در آمریکا متمرکز کرده و از عزم و اراده خود و همراهانش برای کاهش خشونت‌ های عمومی در ایالات متحده سخن گفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر