jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۱۸۴۴۵   ۰۲ دی ۱۳۸۱  |  ۱۹:۵۶

وزیر مسکن و شهرسازی گفت : هنوز در بسیاری از تصمیم گیرندگان کشور، انگیزه لازم برای سرمایه گذاری و اختصاص منابع لازم برای کاهش زلزله در ساختمان های موجود، ایجاد نشده است .

به گزارش روابط عمومی شرکت سرمایه گذاری ساختمان ، مهندس عبدالعلی زاده در مراسم گشایش «همایش علمی ایمن سازی لرزه ای ساختمان های موجود» با اعلام این مطلب افزود: متاسفانه بجز برخی سازمان های دولتی و بعضی موسسات بزرگ ، بقیه ساختمان های موجود از نظر ایمن سازی لرزه ای ، موردتوجه قرار نگرفته اند. او با اشاره به این که برای ایجاد انگیزه لازم در جامعه به منظور کاهش خطر زلزله در ساختمان های موجود، باید به دنبال راهکارهایی برای اولویت دادن به امر ایمن سازی ساختمان ها بود، افزود: آسیب پذیربودن یک ساختمان ، از دو جنبه امنیت جانی و اقتصادی برای مالک ایجاد نگرانی می کند. وی گفت : تنها در دوره کوتاهی پس از وقوع یک زلزله - مانند آنچه پس از زلزله منجیل شاهد آن بودیم - توجه به امر ایمن سازی ساختمان ها صورت گرفته و در مواقع دیگر، توجه به کاهش آسیب پذیری ساختمان ها در اولویت قرار نمی گیرد. ترکان : نیازمند تدوین طرح جامع مدیریت بحران زلزله هستیم مهندس ترکان گفت : برای کاهش خطرات زلزله در کشور، نیازمند تدوین «طرح جامع مدیریت بحران زلزله » هستیم . وی در این همایش افزود: علاوه بر آموزش دانش فنی در زمینه بررسی آسیب پذیری ساختمان ها، باید روشها و تکنیک های کاهش خطرپذیری ساختمان ها و تاسیسات موردتوجه قرار گرفته و استفاده از مواد و مصالح جدید موثر در بهسازی لرزه ای ساختمان ها نیز توسعه یابد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر