jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۵۶۸۷۹ ۲۹ آذر ۱۳۸۶  |  ۰۰:۱۵

جشن عید سعید قربان چهارشنبه شب با حضور محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری اسلامی ایران در محل بعثه مقام معظم رهبری در سرزمین منا برگزارشد.


به گزارش واحد مرکزی خبر، رئیس جمهور در این مراسم با اشاره به اهداف انقلاب اسلامی ، حرکت عظیم مردم ایران و ارزشهای والای نظام جمهوری اسلامی ایران را منبعث از اتصال به مفهوم امامت و ولایت توصیف کرد.
رئیس جمهور در این مراسم که نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی ، جمعی از علما و روحانیون و حجاج ایرانی حضور داشتند افزود: خنثی شدن توطئه های پیچیده دشمنان ملت ایران برغم سرمایه گذاری عظیم و همچنین اقبال روز افزون ملتهای جهان به سمت جمهوری اسلامی ایران را ناشی از امداد و الطاف الهی و توجه و عنایات حضرت ولی عصر ( عج ) دانست و گفت: رسالت امروز مردم ایران زمینه سازی برای تحقق حکومت عدل الهی است.
احمدی نژاد معنای برائت از مشرکین را در جهان معاصر بیزاری ازسیاستهای سلطه گرانه و استکباری امریکا و رژیم صهیونیستی دانست و گفت: بیداری ملتهای جهان دیگر اجازه پیشبرد این سیاستها را نخواهد داد.
احمدی نژاد به تبیین پیوند ناگسستنی فلسفه حج و امامت پرداخت و گفت: فلسفه اصلی حج برپایی حکومت جهانی عدل است و برگزاری مناسک حج بدون توجه به مفهوم امامت و ولایت اعمالی بی هدف و بی معنا خواهد بود.
وی با اشاره فراز و نشیب تاریخ و تحول حکومتها و دولتها ، سیر تاریخ را پیشرفت به سمت قله نورانی حاکمیت امام عادل دانست وگفت: مدیریت جهان هستی بدست امام و ولی الهی است و او واسطه فیض بین حق تعالی و ملتهاست هرچند که بشر هنوز به مرحله ای از تکامل نرسیده که بتواند از همه ابعاد وجودی امام بهره ببرد.
وی با دوستانه توصیف کردن روابط تهران و ریاض ، پیام حضورش در حج را تقویت و تحکیم برادری بین کشورهای اسلامی و رایزنی درباره مسئولیت سنگین حکومتها دانست.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فرق چرا با چگونه

فرق چرا با چگونه

در یک عملیات تروریستی، ترور شدیم. این دومین اتفاق مهم تروریستی در بازه‌ یک‌ساله بود که مردم از دوربین رسانه مشاهده‌‌اش کردند، غرورشان جریحه‌دار شد و ناراحت شدند.

پایان تعهدات یکطرفه

پایان تعهدات یکطرفه

اقدام اخیر مجلس شورای اسلامی در تصویب دو فوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، گامی مثبت و مهم در جهت برداشتن محدودیت‌های فعالیت‌های هسته‌ای است.

دولت تجدیدنظر کند

دولت تجدیدنظر کند

محسن فخری‌ زاده، مرد درجه‌ یک صنعت‌ هسته‌ای کشور بود که در گسترش آموزش و پژوهش در ایران و تشکیل هسته‌های علمی نقش اساسی بر عهده داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر