jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۵۶۶۶۹ ۲۷ آذر ۱۳۸۶  |  ۰۸:۴۵

یک کارشناس انرژی هستهای مصر دوشنبه شب در گفت وگو با تلویزیون العربیه گفت: رسیدن سوخت هستهای تاسیسات بوشهر در ایران

پایان یک مرحله طولانی از تعویقها و دخالتهای سیاسی به شمار میرود.
وی افزود: این حرکت نشان میدهد که تکمیل کار برای آغاز فعالیت در این تاسیسات طی چند ماه حتمی است.
دکتر "محمد برکات" افزود: این موضوع با هیاهوی زیاد از سوی آمریکا همراه بود که میگوید در صورت دریافت سوخت از سوی ایران لزومی به غنیسازی اورانیوم نیست.
وی گفت: اسراییل نیز گفته است که اصرار ایران بر غنیسازی به این معنی است که میخواهد سلاح تولید کند اما اکنون ثابت شد که همه اینها سخنی بیهوده است.
برکات تاکید کرد که به مساله اصرار ایران بر غنیسازی باید از این بعد نگاه کرد که به تعادل دانش هستهای در منطقه خاورمیانه و برقراری صلح در آن کمک میکند.
این کارشناس مصری افزود: مسایل حساس برای غرب به ویژه آمریکا باید تحت نظارت جامعه بینالمللی باشد و موضوع غنیسازی اورانیوم نیز باید زیر نظارت آژانس بینالمللی انرژی اتمی صورت گیرد و غنیسازی تنها برای تامین سوخت تاسیسات صلحآمیز باشد.
به گفته وی ، آژانس بینالمللی انرژی اتمی ابزارهای سیاسی و اجرایی لازم برای اطمینان جامعه بینالمللی را در اختیار دارد که در این صورت منطقه از حساسیتها به دور خواهد شد و مردم به سوی فعالیتهای سودمند خواهند رفت.

ایرنا
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

رژیم صهیونیستی از ابتدای تاسیس تا‌کنون یک هدف ثابت را در کنار مجموعه اهداف دیگر خود پیگیری می‌کند و آن حذف برخی افرادی است که ممکن است در دراز‌مدت برای اسرائیل به نحوی خطر‌آفرین باشند.

ضرورت واکنش کوبنده ایران

ضرورت واکنش کوبنده ایران

رژیم صهیونیستی در گذشته اعلام کرده بود قصد ترور یکی از دانشمندان و چهره‌های تاثیرگذار علمی کشورمان را دارد، بنابراین چنین تروری از قبل در برنامه موساد بوده است.

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر