jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۵۶۱۶۶ ۲۴ آذر ۱۳۸۶  |  ۰۸:۳۹

معاون نمایندگی ایران در اجلاس بزرگداشت کودکان در نیویورک خواستار توجه بیشتر جامعه جهانی به کودکان در شرایط جنگی و تحت اشغال خارجی شد و گفت جهان مناسب برای کودکان جهانی عاری از

تهاجم ، اشغال و درگیری است.
به گزارش ایرنا ، مهدی دانش یزدی در این نشست با بیان اینکه وضعیت این کودکان از سال وخیم تر شده است گفت: بیش از یک میلیارد و میلیون کودک در جهان از جنگ آسیب دیدهاند.
دانش یزدی اظهارداشت: گمان میرود بیش از میلیون پناهنده در جهان وجود دارد که درصد آنان را کودکان تشکیل میدهند. کودکان قربانیان اولیه جنگ، اشغال و درگیری نظامی هستند و لذا جهان مناسب برای کودکان جهانی عاری از تهاجم، اشغال و درگیری است.
وی افزود: حقوق کودکان بدون حمایت از خانواده میسر نخواهد بود و نقش خانواده در حمایت از کودکان واجد اهمیت فوقالعاده ای میباشد و لذا نقش خانواده به عنوان واحد اصلی جامعه بایستی تقویت گردد.
معاون نمایندگی دائم کشورمان در بخش دیگری از سخنان خود به اقدامات جمهوری اسلامی ایران در حمایت از حقوق کودک پرداخت و اظهار داشت: در سال کمیته حقوق کودک سازمان ملل، دومین گزارش ادواری ایران را مورد بررسی قرار داد و طی آن از اصل قانون اساسی که آموزش رایگان برای همه شهروندان را تا سطح دبیرستان تضمین مینماید ،استقبال نمود و از اینکه بیش از درصد کودکان سن تا سال به آموزش ابتدایی دسترسی دارند تقدیر بعمل آورد.
دانش یزدی گفت: این کمیته همچنین از عضویت ایران در کنوانسیون سازمان جهانی کار درباره ممنوعیت و رد بدترین اشکال کار کودک استقبال نمود.
وی همچنین به پیشرفت های ایران در مورد تامین بهداشت و آموزش اشاره نمود و افزود: جمهوریاسلامی ایران در سال به پروتکل اختیاری کنوانسیون حقوق کودک در زمینه ممنوعیت فروش کودکان، فحشاء و هرزه نگاری کودکان ملحق شده است.
مجمع عمومی سازمان ملل امسال به مناسبت بزرگداشت پنجمین سالگرد اجلاس جهانی کودکان (در سال (اجلاس ویژهای را ترتیب داد تا توافقات اجلاس مذکور را پیگیری نماید.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مرگ چیزی نیست غیر از حسرت از دست دادن

مرگ چیزی نیست غیر از حسرت از دست دادن

میان هیکل بود. با صورتی جدی و چشم‌هایی عمیق. صبح‌ها اصرار داشت حتما با اکسیمتر، اکسیژن خون را چک کنم و بعد هم افشانه ضدعفونی کننده را می‌گرفت و چندتا پیس می‌زد و می‌گفت روز خوبی داشته باشید.

تصمیم نگرفتن، بدترین تصمیم است

تصمیم نگرفتن، بدترین تصمیم است

ماه‌هاست ستاد ملی مقابله با كرونا مشغول آزمون و خطاست. این ستاد از همان هفته‌های اول شیوع بیماری طوری تصمیم گرفت و رفتار كرد كه گویی سرگرم خرید وقت است تا ببیند چه پیش می‌آید و كارها چگونه پیش می‌رود.

پیامبر زلالی

پیامبر زلالی

کلاس‌های دکتر تهرانی نسب را می‌رفتم به شوق این که بعدش فاصله کلاس که طبقه چهارم بود تا طبقه هم‌کف را حرف بزنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر