jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۵۵۸۵۵ ۲۱ آذر ۱۳۸۶  |  ۱۱:۰۹

رییس مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر ضرورت اتخاذ شیوه اعتدال و پرهیز از افراط و تفریط در کارها گفت:

یک مجلس برآیند افکار عمومی پیش برنده اهداف انقلاب و کشور است.
به گزارش ایرنا ، آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی روز چهارشنبه در چهارمین کنگره سراسری حزب اعتدال و توسعه افزود: همانطوری که رهبر معظم انقلاب افراط و تفریط و چپ و راست را خروج از شاهراه هدایت یعنی راه اعتدال میدانند ، معتقدم که ما امروز بیش از همیشه نیازمند اعتدال و وحدت هستیم.
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد : اعتدال جوهره معارف قرآن در اداره جامعه است و راه سعادت ما از همدلی میگذرد.
وی به انتخابات هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و اظهارداشت: انتخابات مجلس هشتم حقیقتا جزو مهمترین حوادث آینده به حساب میآید.
هاشمی رفسنجانی گفت: اگر مجلسی از برآیند صحیح افکار مردم ایران شکل بگیرد میتواند نجاتبخش و پیش برنده اهداف کشور و انقلاب باشد و سنگری برای امنیت منطقه قرار گیرد اما خدای نکرده اگر برآیند چیز دیگریباشد باید نگران بود.
رییس مجلس خبرگان خاطرنشان کرد: از ترکیب مدعوین این کنگره چیزی شبیه همدلی قبل از انقلاب را میبینم که در آن دوره همه از حوزه بازار گرفته تا مردم و گروهها با هم همراه بودند و امام راحل همچون یک کاپیتان مسلط کشتی انقلاب را به سمت ساحل نجات هدایت میکردند.
وی تصریح کرد: در آن دورهآن سرمایهبزرگ یعنیوحدت و همدلی مایه پیروزی انقلاب شد، در دفاع مقدس هم همدلی و وحدت و حمایت مردم به پیروزی انجامید، سازندگی هم با همدلی مقدور شد و امیدوارم در آینده نیز از تجربه گذشته بهره بگیریم.
رییس مجلس تشخصیت مصلحت نظام به نامگذاری سال جاری به نام سال اتحاد ملی و انسجام اسلامی از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: این نامگذاری نشانگر آن است که ما نیازمند وحدت هستیم و باید راه خود را گم نکرده و تجربه گذشته را فراموش نکنیم.
هاشمی رفسنجانی با بیان این که ایننامگذاری بسیارصحیح و حکیمانه بود، افزود: وقتی دیدم در کنفرانس امنیتی منامه در بحرین ایران حضور ندارد در فکرفرو رفتم ، چطور میشود بدون ایران در منطقه امنیت ایجادکرد و ستاره آن کنفرانس وزیر دفاع آمریکا باشد و او راهبرد ارایه کند که امنیت ملی چگونه تامین شود.

وقت دعواها و متهم کردنها سپری شده است

رییس مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: وقت آن رسیده که دستاز طردکردنها، دعواها و خشونتها، متهم کردنها و بیتفاوت کردنها برداریم و همان راهی را که امام پیش روی ما گذاشتند، ادامه دهیم.
وی خاطرنشان کرد: امروز در جامعهما انسانهای عالم ، دانشمند با تجربه و بسیاری از مدیران سرد و گرم چشیده وجود دارند که باید از آنها استفاده کنیم.
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت : وقتی ما در سالهای گذشته که دستمان از این چنین سرمایههایی خالی بود چنان پیشرفتهایی داشتیم و امروز حیف است که با دستمان پر خدای نکرده عقبگرد کنیم.
هاشمی رفسنجانی با اشاره بهآمار و ارقام ارایه شده از سوی دبیرکل حزب اعتدال و توسعه قبل از سخنانش مبنی بر نزول جایگاه ایران از نظر شاخصهای اقتصادی در منطقه گفت: این آمار و ارقام هشداردهنده است.

همه ما سرنشینان
یک کشتی شناور در اقیانوسی متلاطم هستیم

وی تاکید کرد: امروز بحث اصولگرا، اصلاحطلب، مستقل و میانهرو مطرح نیست، همه ما سرنشینان یک کشتی شناور دراقیانوسی متلاطمهستیم پسحیف است در کشوری که سرشار از منابع و استعدادهای درخشان است نتوانیم از فرصتها به درستی استفاده کنیم و به ساحل نجات برسیم.
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهارداشت: خوشبختانه امروز در کشور مشکل منابعارزی برطرف شدهواز درآمد بالایی برخورداریم و میتوانیم با کمک مدیران توانمند و استفادهاز منابع سرشار و غنی و همچنین ملت باهوش و صبور و همدل گامهای بلندی در راه پیشرفت برداریم.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

چشم‌انداز روشن برای هم‌افزایی ملی

چشم‌انداز روشن برای هم‌افزایی ملی

یکی از موضوعات مهمی که امروز به‌شدت به آن نیاز داریم این است که قوا خارج از مسائل جناحی به موضوعات نگاه کنند و منافع مردم را مرجح بر نگاه سیاسی و جناح‌بازی‌ها و سیاست‌زدگی ببینند.

بوی نفت و خون

بوی نفت و خون

حالا می‌خواهید بگذارید پای سنگدلی یا احساس نداشتن یا هر چیز دیگر. هر چه باشد، دیوارها و خیابان‌ها خیلی دیرتر از انسان‌ها خاطرات را فراموش می‌کنند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر