jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۵۴۱۱۷ ۰۷ آذر ۱۳۸۶  |  ۰۰:۲۰

رئیس پژوهشگاه زلزله شناسی و مهندسی زلزله اظهار کرد: نهمین دور از مانور سراسری زلزله و ایمنی پنجشنبه 8 آذر با حضور بیش از 14 میلیون دانش آموز و در بیش از 124 هزار مدرسه در سراسر کشور برگزار می شود.


عباسعلی تسنیمی ، در نشست خبری روز گذشته گفت: باید از تجربیات 8دوره پیشین ، بهترین بهره را گرفت و فرهنگ حفظ آرامش و آمادگی در برابر زلزله را ارتقا بخشید.
وی افزود: باید فرهنگ واکنش دفعی پس از وقوع زلزله از بین برود و دانش آموزان واکنشی صحیح و حساب شده در مورد این پدیده طبیعی داشته باشند.تسنیمی ضمن اظهار تاسف از مجروح شدن 30 دانش آموز در زلزله اخیر ایذه گفت: این پیشامد ناگوار به دلیل واکنش غیرمنطقی و عکس العمل وحشت زده دانش آموزان رخ داد.
وی ضمن اشاره به این که ایران تنها کشوری است که در آن مانور زلزله به اجرا درمی آید، افزود: این مانور به صورت نمادین اجرا می شود و بیشتر جنبه نمایشی دارد و نمی توان انتظار داشت دانش آموزان تنها با برگزاری یک بار در سال این مانور، واکنش های اصولی و صحیح را فراگرفته و در زندگی پیاده کنند، بلکه در کنار این اقدام باید اقدامات بنیادی و زیرساختی دیگر نیز انجام شود.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مرگ چیزی نیست غیر از حسرت از دست دادن

مرگ چیزی نیست غیر از حسرت از دست دادن

میان هیکل بود. با صورتی جدی و چشم‌هایی عمیق. صبح‌ها اصرار داشت حتما با اکسیمتر، اکسیژن خون را چک کنم و بعد هم افشانه ضدعفونی کننده را می‌گرفت و چندتا پیس می‌زد و می‌گفت روز خوبی داشته باشید.

تصمیم نگرفتن، بدترین تصمیم است

تصمیم نگرفتن، بدترین تصمیم است

ماه‌هاست ستاد ملی مقابله با كرونا مشغول آزمون و خطاست. این ستاد از همان هفته‌های اول شیوع بیماری طوری تصمیم گرفت و رفتار كرد كه گویی سرگرم خرید وقت است تا ببیند چه پیش می‌آید و كارها چگونه پیش می‌رود.

پیامبر زلالی

پیامبر زلالی

کلاس‌های دکتر تهرانی نسب را می‌رفتم به شوق این که بعدش فاصله کلاس که طبقه چهارم بود تا طبقه هم‌کف را حرف بزنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر