jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۵۲۶۰   ۲۳ مهر ۱۳۸۱  |  ۲۱:۰۵

روزنامه الوطن چاپ عربستان ، روز گذشته به نقل از یک مقام نظامی بلژیک ، از تلاش امریکا برای ادغام عراق در کشور اردن خبر داد.

این مقام که نام خود را فاش نکرده است ، افزود: در طرح مشترکی که امریکا و اسرائیل تهیه کرده اند، پس از صدام به بهانه جلوگیری از جنگ داخلی ، هیچ دولتی در بغداد روی کار نمی آید، بلکه این کشور در اردن ادغام و زیر نظر خانواده پادشاهی اردن هاشمی به پایتختی امان اداره می شود.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

طی روزهای اخیر، جوبایدن بخشی از توان دولت خود را بر روی «مقابله با قوانین حمل سلاح » در آمریکا متمرکز کرده و از عزم و اراده خود و همراهانش برای کاهش خشونت‌ های عمومی در ایالات متحده سخن گفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر