مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خبر داد:

اختصاص ۱۱ میلیارد تومان برای حمایت از فعالیت‌های قرآنی در یزد

یزد- مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد با اشاره به حمایت بیش از ۱۱ میلیارد تومانی از فعالیت‌های قرآنی توسط این نهاد، گفت: فعالیت‌های قرآنی اگر به درستی اجرایی شود، شاهد کاهش آسیب های اجتماعی و فرهنگی در جامعه خواهیم بود.
کد خبر: ۱۴۶۳۱۳۲

به گزارش خبرنگار جام جم آنلاین یزد، احسان عابدی در دیدار با آیت الله ناصری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد، ضمن اشاره به فعالیت‌های قرآنی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد طی دو سال گذشته، اظهار داشت: در اولین جلسه کاری بعد از انتصاب خود در جمع فعالان قرآنی گفتم که نگاه ما به قرآن، ویترینی نیست و با جدیت در این زمینه برنامه‌ریزی و اقدام خواهیم کرد و امروز بعد از گذشت بیش از دو سال، کارنامه قرآنی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد قابل دفاع است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد طرح بالندگی چهار هزار حافظ به نیابت از چهار هزار شهید استان را طرح محوری و اصلی قرآنی استان معرفی کرد و افزود: این طرح بزرگ، نمونه کامل مردمی‌سازی حوزه فرهنگ است که توسط مجموعه‌های مردمی راهبری و اجرا می‌شود و دولت از آن پشتیبانی می‌کند و با توجه به اثرگذاری و ابعاد دقیقی که داشت با دستور وزیر فرهنگ به یک طرح ملی تبدیل شده است.

عابدی گفت: با حمایت‌های استاندار یزد و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سال گذشته ۱۰ میلیارد تومان برای این طرح اختصاص داده شد که خوشبختانه هم اکنون در حال اجراست و بیش از چهار هزار نفر در آن ثبت نام و شروع به حفظ قرآن کریم کرده‌اند.

دبیر شورای توسعه فعالیت های قرآنی استان با اشاره به اختصاص ۱.۵ میلیارد تومان دیگر به سایر طرحهای قرانی، اظهار کرد: طرح‌های مختلف دیگری در زمینه ترویج فرهنگ قرآنی در دولت سیزدهم در یزد اجرا یا حمایت شد که از جمله آنها طرح تربیت مربی حفظ، برگزاری سه دوره نمایشگاه قرآن پس چند سال وقفه، جشنواره قرآنی صافات در تفت و طرح تربیت مربی صحیفه سجادیه بوده است.

عابدی بیان کرد: اجرای سه دوره طرح بشری و تربیت مربی آموزش نوین قرآن کریم، دوره توانمندسازی مربیان قرآن به مهارت‌های قصه گویی، نشست ارتقای مربیان قرآنی و حمایت از موسسات قرآنی شهرستان‌های محروم نیز دنبال شد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان افزود: امسال هم طرح باران دعا با هدف تربیت مربی آموزش مفاهیم صحیفه سجادیه برای کودکان را اجرا خواهیم کرد که گستره استانی خواهد داشت.

وی همچنین از اختصاص بیش از ۵۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی به فعالان قرآنی خبر داد و گفت: یکی از رویکردهای قرآنی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد در دولت سیزدهم، حمایت از مربیان و فعالان قرآنی است که بتوانند در این مسیر فعالیت های خود را ادامه دهند.

وی اضافه کرد: امیدواریم این روند حمایت از طرح‌های قرانی در استان تداوم داشته باشد که البته این با مطالبه گری مسئولان و مدیران موسسات و فعالان قرآنی استان میسر خواهد بود.

عابدی بیان کرد: علی رغم همه کاستی‌ها، عملکرد ما نشان می‌دهد که نگاه ما به قرآن کریم نگاهی جدی و اعتقادی است و قرآن در حاشیه سایر برنامه‌های اداره کل فرهنگ نبوده است.

 

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها