فرمانده مرزبانی فراجا خبرداد:

کشف نیم تن روانگردان و تریاک در مرز سیستان و بلوچستان

فرمانده مرزبانی فراجا از انهدام باند سازمان یافته قاچاق مواد مخدر و کشف بیش از نیم تن انواع موادمخدر صنعتی و مقادیر قابل توجهی سلاح و مهمات توسط مرزبانان استان سیستان و بلوچستان خبر داد.
کد خبر: ۱۴۶۲۱۷۴

به گزارش جام جم آنلاین، سردار احمدعلی گودرزی در تشریح جزئیات این خبر، گفت: مرزبانان هنگ مرزی میرجاوه با اشراف اطلاعاتی و رصد تحرکات در مناطق مرزی، به سرنخ‌هایی از قصد عناصر متجاوز مسلح و قاچاقچیان موادمخدر برای ورود به خاک کشور در منطقه مرزی دست پیدا کردند که در همین راستا با برنامه‌ریزی دقیق عملیاتی، تشدید اقدامات کنترلی را در دستورکار خود قرار دادند.

وی افزود: قاچاقچیان که قصد داشتند موادمخدر را در فرصتی مناسب وارد کشور کنند به محض مشاهده مرزبانان و به علت حجم زیاد آتش آنان، زمینگیر شده و خود را تسلیم مأموران کردند. در این درگیری مرزبانان ضمن دستگیری سه قاچاقچی مسلح،  ۵۸۱ کیلوگرم انواع مواد افیونی شامل ۲۵۳ کیلوگرم مرفین، ۹۸ کیلوگرم شیشه، ۳۵ کیلوگرم هروئین و ۱۹۵ کیلوگرم تریاک را کشف و ضبط کردند.

فرمانده مرزبانی فراجا ادامه داد: همچنین مرزبانان تعداد ۱۴ قبضه سلاح کلت کمری، دو قبضه سلاح جنگی کلاشینکف به همراه مقادیر قابل توجهی مهمات مربوطه، چهار دستگاه بیسیم دستی، هشت دستگاه کاسه شاررژ، دو عدد دوربین چشمی و تعداد ۱۲۴هزارو ۴۷۱ عدد انواع قرص قاچاق را از این افراد کشف و ضبط کردند.

گودرزی با بیان اینکه تحقیقات تکمیلی در خصوص این پرونده درحال انجام است، گفت: برای سه متهم دستگیرشده نیز پرونده‌ای تشکیل شده و آنان برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شدند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها