مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان عنوان کرد :

ترسیم برنامه های عبوراز تابستان پیش رو و رفع ناترازی برق

مدیرعامل توزیع نیروی برق هرمزگان با ترسیم برنامه های عبوراز تابستان پیش رو و رفع ناترازی برق شیوه نامه های رفع ناترازی با تعامل و هم افزایی مشترکان با تعرفه های خانگی ، تجاری ، صنعتی و کشاورزی را تشریح کرد و بیان داشت : به مردم شریف هرمزگان اطمینان می دهیم با مصرف بهینه و رعایت الگو بدون تنش و خاموشی از روزهای گرم تابستان عبور خواهیم کرد.
مدیرعامل توزیع نیروی برق هرمزگان با ترسیم برنامه های عبوراز تابستان پیش رو و رفع ناترازی برق شیوه نامه های رفع ناترازی با تعامل و هم افزایی مشترکان با تعرفه های خانگی ، تجاری ، صنعتی و کشاورزی را تشریح کرد و بیان داشت : به مردم شریف هرمزگان اطمینان می دهیم با مصرف بهینه و رعایت الگو بدون تنش و خاموشی از روزهای گرم تابستان عبور خواهیم کرد.
کد خبر: ۱۴۶۱۷۹۴

هرمزگان-جام جم انلاین-مدیرعامل توزیع نیروی برق هرمزگان با ترسیم برنامه های عبوراز تابستان پیش رو و رفع ناترازی برق شیوه نامه های رفع ناترازی با تعامل و هم افزایی مشترکان با تعرفه های خانگی ، تجاری ، صنعتی و کشاورزی را تشریح کرد و بیان داشت : به مردم شریف هرمزگان اطمینان می دهیم با مصرف بهینه و رعایت الگو بدون تنش و خاموشی از روزهای گرم تابستان عبور خواهیم کرد.

محمد کریمی ادامه داد: دولت سیزدهم در ۲ سال و نیم گذشته با عزم و اراده رییس جمهور شهید اقداماتی را به منظور رفع ناترازی انجام داده‌اند اما زمان می‌برد که این چالش رفع شود.

کریمی اضافه کرد: در سال ۱۴۰۰ و در سال‌های قبل از آن مردم در اقصی نقاط کشور و در گوشه گوشه استان هرمزگان  خاموشی‌هایی داشتیم ولی سناریوی تدوین شده در دولت سیزدهم و عزم و روحیه جهادی وزارت نیرو موجب شد تابستان سال ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ ناترازی تولید توسط مردم مدیریت شود و مردم در بخش خانگی شاهد خاموشی‌های سنوات قبل نباشند.

وی با اشاره به  پیک بار سال گذشته  هرمزگان که عدد  ۲۷۱۲ مگاوات در تاریخ ۲۳ مرداد رخ داده بود گفت :  پیش بینی   پیک مصرف برق در سال جاری این است که در مرداد ماه  پیک مصرف محقق شود که  با ۸ درصد افزایش نسبت به سال گذشته  روبرو خواهد بود و رسیدن به عدد  ۲۹۳۰ مگاوات در مرداد ماه دور از انتظار نیست .

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان هرمزگان با بیان اینکه پیک بار توزیع هرمزگان در ۲۶ خرداد سال جاری از ۲۶۷۷ مگاوات عبور کرد گفت :این در حالیست که سال قبل در چنین روزی اوج مصرف خرداد ماه ۲۴۵۷ مگاوات بود بنا بر این شهروندان و مشترکان باید بدانند که این ارقام مصرف در دمای هوا ۳۸ تا ۲۹ درجه خرداد ماه رخ داد و با گرم‌تر شدن هوا در تیرماه قطعا مصرف برق افزایش بیشتری خواهد داشت و لازم است صرفه‌جویی بیشتری صورت پذیرد.

وی، خاطرنشان کرد : ما انتظار نداشتیم در خرداد ماه از پیک و نقطه اوج مصرف برق سال گذشته عبور کنیم ، در خرداد ماه امسال بار مصرف برق استان هرمزگان به علت افزایش دما به ۲۷۵۰ مگاوات رسید  ، معمولا هر سال بین ۵ تا ۸ درصد افزایش بار مصرفی برق داریم ، اما امسال این انتظار بسیار پیش از موعد فرا رسید. از این رو انتظار است شهروندان با صرفه جویی بیشتر و مصرف بهینه کمک کنند تا بیش از این مصرف بار و شبکه برق استان فزونی نیابد تا بتوانیم بدون دغدغه و بدون اعمال برنامه های خاموشی از تابستان پیش رو عبور کنیم.

کریمی گفت: وزارت نیرو در دولت سیزدهم افزایش ۳۵ هزار مگاواتی زیرساخت‌های نیروگاهی و تولید برق و همچنین مدیریت مصرف را به عنوان ۲رویکرد و سیاست اساسی برای پشت سرگذاشتن این ناترازی در دستور کار خود قرار داده است.

وی افزود: معمولا با آغاز فصل گرما و شروع دوران پیک‌ تجهیزات سرمایشی که باری حدود ۴۰ درصدی را در کشور و در هرمزگان حدود ۶۰ دصدی  به شبکه سراسری برق تحمیل می‌کنند به مدار می‌آیند، لذا وزارت نیرو و شرکت توانیر باید برای این افزایش  چاره‌ای بیندیشد.

مدیرعامل توزیع نیروی برق هرمزگان  گفت: بر همین اساس وزارت نیرو در دولت سیزدهم افزایش ۳۵ هزار مگاواتی زیرساخت‌های نیروگاهی و تولید برق و همچنین مدیریت مصرف را در دستورکار خود قرار داد؛ انجام این اقدامات موجب شد در تابستان ۲ سال گذشته هیچ خاموشی بروز نکند و این خدمتی ماندگار از آیت‌الله ابراهیم رییسی رییس جمهور شهید بود.

مدیرعامل توزیع نیروی برق هرمزگان  ادامه داد: در حال حاضر احتمال رشد هفت درصدی مصرف برق کشور وجود دارد و با افزایش احتمالی یک تا ۲درجه‌ای دما نسبت به شرایط عادی و افزایش مصرف برق در تابستان جاری مواجه هستیم و امکان دارد ناترازی بین تولید و تقاضای انرژی برق افزایش یابد؛ بر همین اساس مدیریت مصرف به عنوان یکی از مؤلفه‌های اصلی ۱۸۰ برنامه عملیاتی گذر از اوج بار سال ۱۴۰۳ را در دستورکار دارد.

وی با اشاره به بخشنامه ابلاغ شده به دستگاه‌های اجرایی و استانداری‌ها گفت: به منظور حفظ و پایداری شبکه سراسری برق در ایام گرم سال و لزوم همیاری دستگاه‌های اجرایی در این خصوص، استانداری و مدیران دستگاه‌های اجرایی موظف هستند ضمن اجرای کامل و دقیق تصویب نامه مبنی بر حفظ و پایداری شبکه سراسری برق در ایام گرم سال از حصول نتایج آن اطمینان حاصل کنند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها