وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرد:

محکومیت ۲ آمریکایی به اتهام تلاش برای فروش نفت ایران به چین

۲ مرد آمریکایی به اتهام تلاش برای فروش نفت ایران به چین به زندان محکوم شدند.
کد خبر: ۱۴۶۰۷۰۷

به گزارش جام جم آنلاین، وزارت دادگستری آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد ۲ مرد در ایالت تگزاس که در ماه نوامبر توسط یک هیئت منصفه ایالات متحده به اتهام تلاش برای فروش نفت ایران بر خلاف تحریم‌های اعمال شده توسط واشنگتن و طرح‌ریزی برای ارتکاب پولشویی مجرم شناخته شدند، به ۴۵ ماه زندان محکوم شدند.

وزارت دادگستری آمریکا مدعی است «ژنیو وانگ» ۴۳ ساله، شهروند دو تابعیتی چینی- آمریکایی و «دانیل ری لین» ۴۲ ساله، اهل مک‌کینی در تگزاس در اقدامی مشترک برای فرار از تحریم‌های اقتصادی آمریکا علیه ایران از ژوئیه ۲۰۱۹ تا فوریه ۲۰۲۰ با تسهیل خرید نفت تحریم‌شده از ایران برنامه‌ریزی کردند.

این وزارتخانه همچنین در بیانیه خود ادعا کرده مقصد فروش نفت خریداری شده از ایران، یک پالایشگاه در چین بوده است.

دانیل لین رئیس شرکت خصوصی Stack Royalties، یک شرکت مستقر در تگزاس است که حقوق معدنی نفت و گاز را به صندوق های سرمایه‌گذاری و گروه‌های سهام خصوصی می‌فروشد.

وکیل لین سال گذشته تاکید کرد پرونده مطرح شده علیه موکلش بر اساس عوامل مخفی دولت است که به او میلیون‌ها دلار سود در صورت شرکت در این طرح پیشنهاد داده بودند. وکیل لین همچنین این پرونده را نمونه ظالمانه از اقدامات دولت ایالات متحده خوانده بود.

این ۲ شهروند در سال ۲۰۲۰ به همراه سه نفر دیگر در دادگاه منطقه‌ای ایالات متحده در ناحیه شرقی ایالت پنسیلوانیا متهم شناخته شدند. سوابق این دادگاه نشان می‌دهد که دست کم ۲ هم‌دست از آن زمان به جرم خود اعتراف کرده‌اند.

چین بزرگ‌ترین واردکننده نفت ایران در جهان، ‌به‌رغم تحریم‌ های آمریکا به شمار می‌آید.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها