باید سیاست‌های کلان کشور برای تحکیم بنیان خانواده باشد

امام جمعه کرج جامعه استوار را منوط به داشتن خانواده سالم دانست و گفت: باید برنامه ریزی‌ها و سیاست‌های کلان کشور برای تحکیم بنیان خانواده باشد چراکه خانواده بستر رشد افراد سالم است.
امام جمعه کرج جامعه استوار را منوط به داشتن خانواده سالم دانست و گفت: باید برنامه ریزی‌ها و سیاست‌های کلان کشور برای تحکیم بنیان خانواده باشد چراکه خانواده بستر رشد افراد سالم است.
کد خبر: ۱۴۵۹۹۳۲

به گزارش جام جم آنلاین البرز،نماینده ولی فقیه در استان درخطبه‌های نماز جمعه این هفته کرج با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری در ایران و تلاش غرب برای تاثیرگذاری بر آن گفت: با اینکه ایران اسلامی به تمام تعهدات خود در توافق نامه هسته‌ای پایبند بوده، اما می‌بینیم که سه کشور فرانسه، آلمان و انگلیس در شورای حکام آژانس انرژی هسته‌ای علیه ایران قطعنامه صادر می‌کنند.
وی افزود: اهداف خاصی در این زمینه با هدف تاثیرگذاری بر انتخابات ریاست جمهوری است که موفقیت تفکر غربگرا را تقویت کند، بنابراین باید مراقبت به خرج داد تا با انتخاب غلط در دامن غرب نیفتیم.
خطیب جمعه کرج از مردم خواست تا مراقب تعریف‌های هدفمند از رییس جمهور شهید باشند و در ادامه گفت: اگر نگاهی به سال‌های گذشته داشته باشیم می‌بینیم همین افراد چیزی نمی‌گفتند و اکنون تکریم می‌کنند.
وی افزود: برخی در مقام بیان القاء می‌کنند که کشور مشکلات و معضلات اقتصادی داشته، اگرچه رییس جمهور شهید شخصیتی خوب بود، اما نتوانست کار‌ها را پیش ببرد. این افراد القا می‌کنند که باید وارد عرصه شوند تا کمبود‌ها جبران شوند بنابراین مردم هوشیار باشند چرا که این مطالب دروغ و انحراف در گفتمان است.
آیت الله حسینی همدانی گفت: امروزه متاسفانه ازدواج دچار انحرافاتی شده و جوانان به علل مختلف از ازدواج سر باز می‌زنند بطوریکه سنت‌های غلطی که در عرف رواج یافته باید برداشته شود.
وی تجملات مراسم‌ها و رسم‌های پرخرج، مراسم‌های متعدد پر زرق و برق را از جمله سنت‌های غلط خواند و افزود: نقش رسانه‌ها به ویژه صدا و سیما در این زمینه بسیار حائز اهمیت است و باید برنامه سازی، تشویق در زمینه ازدواج داشته باشند چراکه یکی از علل بی رغبتی به ازدواج از بین رفتن انگیزه در بین جوانان بوده که بواسطه طلاق‌ها و خیانت‌ها است.
نماینده، ولی فقیه در استان با اشاره به اینکه حج عامل وحدت و قیام مسلمین است گفت: کشور‌های اسلامی حج را طبق دستور اسلام انجام دهند چرا که دشمنان در تمام سرزمین‌های اسلامی با همکاری مستکبران در تلاش برای ضربه به پیکره اسلام هستند.
وی افزود: هر جمعه اعلام برائت از مشرکان با فریاد مرگ بر آمریکا می‌شود چرا که امروز فلسطین نیاز به پشتیبانی دنیای اسلام دارد.
نماینده، ولی فقیه در استان با اشاره به مراجعات مردمی در خصوص قطعی آب گفت: این مهم پیگیری شد، ولی جواب محکمی نگرفتیم بنابراین اگر ناچار به قطعی آب به هر دلیلی هستید باید اطلاع رسانی شود و همچنین اگر زمان قطعی آب طولانی بود منبعی از آب برای تامین آب شرب مردم پیش بینی شود.
وی به مشکلات سگ‌های ولگرد در سطح استان البرز اشاره کرد و افزود: این سگ‌ها باید جمع آوری و عقیم سازی شوند، بنا بر گزارشی از مسئولان بهداشت البرز سال گذشته ۳۷۰هزار گزیدگی حیوانات داشتیم که ۷۵ درصد سگ گزیدگی بوده است.
آیت الله حسینی همدانی همچنین با اشاره به سگ گردانی در بوستان‌ها گفت: این نوع سگ‌ها که صاحب دارند نیز مزاحمت دارند، برای حریم زندگی دیگران بطوریکه ناهنجاری اخلاقی درست می‌کنند. در زمینه از بین بردن بهداشت محیط و مزاحمت قانون داریم پس نگویند قانون نداریم چرا که در فصل گرما بسیاری از مردم می‌خواهند از بوستان‌ها استفاده کنند.
خطیب جمعه کرج با اشاره به فصل انتقال و جابجایی مستاجران اشاره کرد و افزود: فصل انتقال و جابجایی مستاجران آرام آرام می‌رسد، اما قیمت‌ها به سرعت بالا می‌رود بنگاه داران قیامت را درنظر بگیرند و صاحبخانه‌ها نیز همراهی لازم را داشته باشند.
امام جمعه کرج با اشاره به اینکه قانون ساماندهی بازار زمین و مسکن همراه با اجاره بها از سوی رییس جمهور شهید به عنوان آخرین قانون ابلاغ شده گفت: این قانون به دستگاه‌های متولی ابلاغ شده تا اجرا شود بنابراین در نقل و انتقالات دولت اجرای آن فراموش نشود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها