وزیر کشور اعلام کرد:

۱۵ تیر، زمان مرحله دوم احتمالی انتخابات ریاست جمهوری

وحیدی گفت: ۸ تیر ۱۴۰۳ پایان فرآیند برگزاری انتخابات ریاست جمهوری است.
کد خبر: ۱۴۵۹۶۸۹


به گزارش جام‌جم آنلاین، وزیر کشور هشتم تیر ۱۴۰۳ را پایان فرآیند برگزاری انتخابات ریاست جمهوری دانست و گفت: اگر به هر دلیل نتیجه انتخابات در مرحله اول انتخابات روشن نشود، مرحله دوم انتخابات یک هفته بعد در ۱۵تیر برگزار می‌شود.

 احمد وحیدی در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران گفت: با وجود فرصت بسیار کم و لزوم سرعت گرفتن فرآیند انتخابات،  مرحله اول که ثبت‌نام داوطلبان بود به خوبی انجام شد.

وی ادامه داد: مراحل بعدی انتخابات نیز طبق مقررات و زمان‌بندی ۵۰ روزه انجام می‌شود.
وزیر کشور ادامه داد: برای ثبت‌نام داوطلبان هیچ مشکلی نداشتیم. طبیعتا افرادی که شرایط ثبت‌نام نداشتند، نام نویسی نشدند و این کار با دقت لازم انجام شد. مراحل بعدی تایید صلاحیت نیز با شورای نگهبان است.

احمدی در پاسخ به این که تعداد واجدان شرایط حضوردر پای صندوق‌های آرا چیست، گفت: تفاوت چندانی با انتخابات مجلس نخواهند داشت.

وی رعایت اخلاق در انتخابات را پراهمیت دانست و تصریح کرد: همان‌طور که رهبری تاکید کردند، رعایت اخلاق انتخاباتی، جلوگیری از تخریب کاندیداها، رعایت امنیت و همبستگی ملی از اهم مسائلی است که داوطلبان تایید صلاحیت شده باید حتما به آنها پایبند باشند تا تراز انتخابات در عالی‌ترین سطح حفظ شود.

وزیر کشور بر پایان فرآیند برگزاری انتخابات در هشتم تیر ۱۴۰۳ تاکید کرد و گفت: اگر به هر دلیل نتیجه انتخابات در مرحله اول انتخابات روشن نشود، مرحله دوم انتخابات یک هفته بعد در  ۱۵ تیر برگزار می‌شود.

احمدی تاکید کرد: ان‌شاءالله با هماهنگی‌های انجام شده بین همه دست‌اندکاران امر انتخابات و با حضور پرشور مردم پای صندوق‌های رای مشکلی برای امنیت انتخابات نخواهیم داشت.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها