معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان: 

نخستین محموله صادراتی مرغ همدان به عراق رفت

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان از صادرات نخستین محموله مرغ تولیدی استان همدان به عراق خبر داد.
کد خبر: ۱۴۵۷۱۲۸

به گزارش جام جم آنلاین همدان، علی دولو از صادرات اولین محموله مرغ تولیدی استان همدان خبر داد و اظهار کرد: یک محموله ۶۰ تنی به مقصد عراق صادر شده است.

وی با اشاره به اینکه در سنوات گذشته صادرات مرغ از همدان نداشتیم و این مهم با توجه به افزایش تولید و رکوردهای پی در پی جوجه‌ریزی محقق شده است افزود: یکی از سیاست‌های وزارتخانه توسعه صادرات علاوه بر تامین نیاز استان و کشور است.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان یادآور شد: این مهم در راستای حمایت از تولیدکنندگان است همچنین ارزآوری برای کشور و استان به همراه دارد.

وی از تداوم برنامه صادرات مرغ تولیدی استان با اشاره به شرایط خاص و در اوزان مختلف خبر داد و اضافه کرد: روزانه بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ تن مرغ در استان عرضه می‌شود.

دولو در بخش دیگر خاطرنشان کرد: سال ۱۴۰۱  در مجموع ۲۶ میلیون قطعه جوجه‌ریزی، در سال ۱۴۰۲ حدودا ۳۵ میلیون قطعه جوجه‌ریزی و طی دو ماه اخیر حدودا ۷ میلیون جوجه‌ریزی انجام شده است.

وی با بیان اینکه سال گذشته شاهد افزایش تولید بودیم گفت: امسال در مسیر جهش تولید قرار گرفته‌ايم به نحوی که جوجه‌ریزی در دو ماه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش ۲ میلیون قطعه‌ای داشته است.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان در پایان متذکر شد: هماهنگی‌ها، پیگیری‌ها و نظارت در روند جوجه‌ریزی با قوت انجام می‌شود از سوی دیگر همراهی و تعامل تولیدکنندگان در این عرصه جای تشکر دارد به طوری که مصداق عینی جهش تولید با مشارکت مردم محقق شده است

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها