سرپرست معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زابل گفت:

افزایش موارد مشکوک به ابتلا به سرخک در منطقه سیستان

باتردد‌های قانونی و غیرقانونی اتباع افغانستان وافزایش مسافرت‌های داخل وخارج استانی، درسالجاری شاهد افزایش مواردمشکوک ابتلا به سرخک درمنطقه سیستان هستیم.
کد خبر: ۱۴۵۶۴۸۲

به گزارش جام جم آنلاین،سرپرست معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زابل گفت: با توجه به پوشش واکسیناسیون MMR بالای ۹۷ درصد، در سال گذشته تمام موارد مشکوک به بیماری سرخک ۶۰ مورد عنوان شد، که تنها چهار مورد آن مثبت شده بود.
دکتر مجتبی رفیق دوست افزود: در۵۳ روز گذشته، هم از ۲۷ مورد مشکوک ابتلا به بیماری سرخک، پنج مورد مثبت سرخک در منطقه سیستان شناسایی شده است که چهار نفر آنها سن زیر یکسال دارند.

سرپرست معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زابل تاکید کرد: مشاهده موارد مشکوک، نشانه مثبت بودن بیماری نیست و شهروندان با مشاهده افراد مشکوک به این بیماری برای پیشگیری از چرخش ویروس فورا مراتب را به مراکز درمانی اطلاع دهند.

وی خاطرنشان کرد: علائم بیماری سرخک شباهتی نزدیک به سرماخوردگی و قرمزی چشم و مشاهده دانه‌های ریز قرمز در بدن دارد و همچنین تب و سرفه از علائم اولیه این بیماری به شمار می‌رود.

رفیق دوست ادامه داد: آزمایشات و تمام نمونه گیری‌های بیماری سرخک به صورت رایگان در منطقه سیستان انجام می‌شود و از مردم خواهشمندیم با کارشناسان بهداشتی در امر گزارش‌دهی و نمونه گیری همکاری لازم انجام دهند تا سریعتر از انتشار این بیماری پیشگیری شود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها