مجمع عمومی سازمان ملل به عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل رای مثبت داد
در نشست اضطراری مجمع عمومی سازمان ملل درباره بحران غزه و فلسطین

مجمع عمومی سازمان ملل به عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل رای مثبت داد

رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا پیش از رای گیری امروز (جمعه) سازمان ملل درباره طرح فلسطین برای عضویت کامل در این نهاد بین المللی گفت، اسپانیا به همراه ایرلند و دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا قصد دارند تا کشور فلسطین را در ۲۱ مه سال جاری میلادی به رسمیت بشناسند.
کد خبر: ۱۴۵۶۰۱۵

به گزارش جام جم آنلاین، پدرو سانچز، نخست وزیر اسپانیا در مارس گفته بود که این کشور و ایرلند به همراه اسلوونی و مالت موافقت کرده‌اند تا گام اولیه را برای به رسمیت شناختن یک کشور فلسطینی در کنار اسرائیل بردارند و راه حل دو دولتی را برای صلحی با دوام در منطقه ضروری می‌دانند.

به نقل از خبرگزاری رویترز، بورل در پاسخ به سوالی از سوی ایستگاه رادیویی محلی اسپانیا RNE که آیا ۲۱ مه زمانی است که اسپانیا، ایرلند و سایر کشورهای اتحادیه اروپا کشور فلسطین را به رسمیت می‌شناسند، پاسخ مثبت داد و به اسلوونی نیز اشاره کرد.

وی ادامه داد: «این یک عمل نمادین با ماهیت سیاسی است. این اقدام، اراده وجود آن دولت را به رسمیت می‌شناسد.»

پیش از این، خوزه مانوئل آلبارس، وزیر امور خارجه اسپانیا گفته بود که تصمیم در مورد به رسمیت شناختن یک کشور فلسطینی گرفته شده است، اگرچه تاریخ آن را ذکر نکرد.

امروز مجمع عمومی سازمان ملل متحد قرار است از درخواست فلسطین برای عضویت کامل در سازمان ملل با واجد شرایط دانستن و ارسال درخواست مجدد به شورای امنیت سازمان ملل برای «تجدید نظر در این موضوع» حمایت کند.

رادیو تلویزیون ملی ایرلند RTE روز پنجشنبه گزارش کرد اسپانیا، ایرلند، اسلوونی و مالت منتظر رای گیری سازمان ملل هستند و بررسی به رسمیت شناختن یک کشور فلسطینی رادر ۲۱ مه بررسی می‌کنند.

همچنین منابعی به الجزیره گزارش دادند که دو کشور مالت و اسلوونی به ایرلند و اسپانیا برای به رسمیت شناختن کشور فلسطین ملحق خواهند شد و اعلام کردند که این ۲ کشور ۲۱ ماه مه را به عنوان تاریخ این تصمیمی تعیین کرده‌اند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها