مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان از تقاضای تولید سالانه یک میلیون اصله نهال صنوبر در این استان خبر داد.
کد خبر: ۱۴۵۵۸۸۵

به گزارش جام جم آنلاین همدان، اسفندیار خزائی در حاشیه بازدید از نهالستان موقت منابع طبیعی شهرستان بهار، اظهار داشت: در رابطه با طرح مردمی «کاشت یک میلیارد درخت»، سهمیه هر یک از شهرستان‌ها سالانه تولید ۲۰۰ هزار نهال بوده که تاکنون در این رابطه در نهالستان موقت شهرستان بهار ۸۰ هزار اصله نهال از گونه‌های صنوبر، زبان گنجشک، بادام و بید کشت شده است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان با اشاره به پیش‌بینی تولید ۱۲۰ هزار نهال در نهالستان موقت شهرستان بهار طی سال‌جاری افزود: آبیاری این نهالستان به صورت آبیاری تحت فشار بوده و برای اینکه عملیات مبارزه با علف‌های هرز انجام شود قلمه‌های صنوبر زیر لایه‌های پلاستیکی کشت شده و زنده‌مانی خوبی دارند و تاکنون ۱۰ سانتی‌متر رشد داشته‌اند.

وی با بیان اینکه بارندگی‌های اخیر کمک کرده که این نهالستان آبیاری چندانی نداشته باشد، گفت: در بحث طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت تلاش داریم از همه عرصه‌ها برای تولید نهال استفاده داشته باشیم‌.

خزائی یادآور شد: سهمیه استان همدان در طرح مردمی تولید و کاشت یک میلیارد درخت، تعداد ۱۲ میلیون اصله نهال طی چهار سال بوده که باید در این رابطه در استان همدان سالانه سه میلیون اصله نهال تولید کنیم.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها