نتانیاهو: شرط حماس برای توقف کامل جنگ را نمی‌پذیریم

نخست‌وزیر رژیم اسرائیل می‌گوید شرط حماس برای پایان دادن به جنگ غزه را نخواهد پذیرفت و جنگ در غزه ادامه خواهد یافت.
کد خبر: ۱۴۵۵۳۰۸

به گزارش جام جم آنلاین، «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم اسرائیل، بعدازظهر امروز (یکشنبه)، در جلسه کابینه گفت که با شروط حماس در مذاکرات آتش‌بس موافقت نخواهد کرد.

یک مقام ارشد حماس، صبح امروز، به روزنامه «العربی الجدید» خبر داده بود که حماس بدون پایان جنگ و خروج کامل نیرو‌های اسرائیلی از نوار غزه هیچ توافقی را نخواهد پذیرفت.

نتانیاهو در این باره گفت: «نمی‌توان خواسته حماس در خصوص توقف کامل جنگ و خروج از غزه را پذیرفت.» او ادامه داد: «پذیریش درخواست حماس به این معناست که ما قبول کرده‌ایم آن‌ها در قدرت باقی بمانند.»

نخست‌وزیر رژیم اسرائیل همچنین گفت: «جنگ در غزه تا را تا زمان تحقق اهداف ادامه خواهیم داد. پذیریش شروط حماس یعنی تسلیم شدن در برابر ایران.»

نتانیاهو در ابتدای جنگ اعلام کرده بود که هدف این رژیم پایان دادن به حماس در نوار غزه است. علی‌رغم گذشت ۷ ماه از آغاز جنگ، ارتش اسرائیل هنوز نتوانسته است این هدف را محقق کند.

این در حالی است که روزنامه اسرائیلی «یدیعوت آحارانوت» امروز فاش کرد که فرماندهان این رژیم به این نتیجه رسیده‌اند که جنگ در غزه به علت از دست دادن حمایت آمریکا برای حمله به منطقه رفح در جنوب غزه و از دست رفتن اعتماد شهرک‌نشینان به بن‌بست رسیده است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها