استاندارلرستان:

تکمیل سدهای لرستان نقش مهمی در کنترل سیلاب‌ دارد

خرم‌آباد – جام جم آنلاین - استاندار لرستان گفت: تکمیل سدهای این استان نقش مهمی در کنترل سیلاب ها و تامین آب مورد نیاز مردم استان دارد
خرم‌آباد – جام جم آنلاین - استاندار لرستان گفت: تکمیل سدهای این استان نقش مهمی در کنترل سیلاب ها و تامین آب مورد نیاز مردم استان دارد
کد خبر: ۱۴۵۱۸۳۲

به گزارش جام جم آنلاین لرستان، فرهاد زیویار در جلسه ستاد مدیریت بحران لرستان که با حضور معاون وزیر کشور و رییس سازمان مدیریت بحران کشور در استانداری لرستان برگزار شد، اظهار کرد: استان لرستان از منابع طبیعی و آبی خوبی برخوردار است که باید از آنها به خوبی استفاده کرد.
وی اظهار کرد: رواناب هایی با حجم بیش از میلیاردها متر مکعب در استانوجود دارد که در صورت برنامه ریزی نداشتن مناسب تبدیل به تهدید می شود که در این جلسه مصوباتی برای این بخش در نظر گرفته شده است.
استاندار لرستان با بیان اینکه دولت سیزدهم برنامه های خوبی برای مهار سیلاب دارد، ادامه داد: در برخی سدسازی ها برای ذخیره، تامین آب شرب، کشاورزی و صنعت اقدامات خوبی انجام شده است.
زیویار به رانش زمین در برخی روستاهای لرستان و امکان ایجاد تهدید در این مناطق اشاره کرد و یادآور شد: انجام اقدامات لازم در این بخش باید در اولویت قرار بگیرد.
وی در ادامه با اشاره به پروژه‌های عمرانی در استان لرستان بیان کرد: در برج‌های دوقلو سهم شهرداری خرم‌آباد ۳۰۰ میلیارد ریال است ولی این طرح عمرانی، گردشگری و اقتصادی چند سال است که متوقف شد.
استاندار لرستان افزود: اگر ساخت پروژه‌ها را برعهده دولت بگذاریم امکان پذیر نیست و باید از ظرفیت بخش خصوصی استفاده کرد چرا که با برنامه‌ریزی می‌توان ضعف‌ها را به فرصت تبدیل کرد.
زیویار اضافه کرد: لرستان استانی پر آب است اما متاسفانه بنا به دلایلی نتوانسته از ۱۰ درصد منابع آبی خود استفاده کند و امروز در تامین آب شرب با مشکلاتی مواجه شده که نیاز است سدهای معشوره با ۹۰۰ میلیون متر مکعب و مخملکوه با ۶۰ میلیون متر مکعب برای تامین آب شرب به سرانجام برسند.
استاندار بیان کرد: همچنین تامین اعتبار برای جلوگیری از رانش تپه قلعه فلک‌الافلاک ضروری است.
زیویار بر تامین اعتبارات برای سد معشوره‌ جهت تامین آب شرب و کشاورزی که چندین شهرستان لرستان را مشروب می‌کند تاکید کرد و با بیان اینکه احداث این سد سبب کنترل سیلاب می‌شود، گفت: همچنین تعریض راه‌های مواصلاتی اسلام‌آباد - زانوگه - بابازید ضروری است.
وی بر ضرورت افزایش اعتبارات برای ستاد اربعین در استان تاکید کرد و گفت: اعتبار سال گذشته لرستان ۸۰۰ میلیارد ریال بود که باید افزایش یابد.
 

newsQrCode
برچسب ها: لرستان سیلاب سد
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها