اسدالله ابراهیمی ـ جام جم آنلاین ـ در راستای اجرای طرح ماه مبارک رمضان 850 مورد بازرسی و نمونه‌برداري از سطح بازار استان انجام شده است.
کد خبر: ۱۴۵۱۵۲۸
نویسنده اسدالله ابراهیمی

محمد خوران مديركل استاندارد استان با اشاره به 810 مورد بازرسی از سطح بازار خاطر نشان كرد: طي اين بازديدها كه توسط كارشناسان اداره‌كل استاندارد صورت مي‌گيرد، چنانچه كالاهاي مشمول مقررات استاندارد اجباري موجود در سطح بازار، فاقد علامت استاندارد و يا با كيفيت پايين‌تر از استاندارد باشند، فرآورده‌هاي مربوطه توقيف و با توليدكنندگان و عرضه‌كنندگان مطابق قوانين و مقررات جاري سازمان رفتار خواهد شد.  
وی در ادامه افزود: طرح رمضان در راستای تأمین ایمنی و سلامت جامعه، اعتماد سازی و توجه عموم به علامت استاندارد ایران و جلوگیری از خرید و عرضه کالاهای بدون علامت استاندارد و با کیفیت پایین اجرا می‌شود. لذا در این خصوص تعداد 810 مورد بازرسی و 40 مورد نمونه برداری توسط کارشناسان اداره‌کل استاندارد استان از سطح مراکز توزیع و عرضه کالا و محصولات پرمصرف در ماه مبارک رمضان نیز صورت پذیرفته است.
هم‌استانی‌های عزیز می‌توانند با ارسال کد ۱۰ رقمی شماره پروانه استاندارد درج شده بر روی کالاها و فرآورده‌ها به سامانه پیامک ۱۰۰۰۱۵۱۷ از زمان اعتبار پروانه استاندارد و سایر مشخصات کالا مطلع شوند.
مديركل استاندارد استان خراسان شمالي در پایان با بيان اينكه عرضه كالاي غيراستاندارد تضييع حقوق مصرف كننده است، اضافه كرد: در سازمان استاندارد و به تبع آن اداره‌كل استاندارد استان عزم جدي براي مقابله با كالاهاي بي‌كيفيت وجود دارد و با هرگونه اهمال در اين زمينه برخورد مي شود./ خراسان شمالی ـ خبرنگار جام جم ـ اسدالله ابراهیمی

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۱ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها