رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه تا اواخر روز پنجشنبه شهروندان در مناطقی مانند کرمان، هرمزگان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد شاهد بارش باران و وزش باد خواهند بود، گفت: از اواخر شنبه آینده نیز فعالیت سامانه‌ای بارشی بیشتر مناطق کشور را تا پایان هفته تحت تاثیر قرار خواهد داد. 
رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه تا اواخر روز پنجشنبه شهروندان در مناطقی مانند کرمان، هرمزگان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد شاهد بارش باران و وزش باد خواهند بود، گفت: از اواخر شنبه آینده نیز فعالیت سامانه‌ای بارشی بیشتر مناطق کشور را تا پایان هفته تحت تاثیر قرار خواهد داد. 
کد خبر: ۱۴۵۰۶۳۸

به گزارش جام جم آنلاین، صادق ضیاییان درباره شرایط جوی کشور افزود: براساس نقشه‌های پیش‌یابی و تصاویر ماهواره‌های هواشناسی امروز در استان‌هایی مانند خراسان شمالی، خراسان رضوی، کرمان، شمال هرمزگان، فارس و کهگیلویه و بویر احمد افزایش ابر، رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی را خواهیم داشت.

به گفته ضیاییان امروز و فردا وزش باد و خیزش گرد و غبار در نوار شرقی کشور دور از انتظار نیست.

وی ادامه داد: فردا چهارشنبه نیز شهروندان در استان‌هایی مانند مرکزی، همدان، شرق لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، غرب و جنوب اصفهان، یزد، نیمه غربی کرمان و فارس شاهد بارش باران، رعد و برق و وزش باد خواهند بود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی درباره شرایط جوی کشور در روز پنجشنبه نیز توضیح داد: در این روز شهروندان در استان‌های کرمان، نیمه جنوبی یزد، نیمه شمالی فارس و برخی مناطق شرقی سیستان و بلوچستان شاهد رگبار و رعد و برق خواهند بود.

به گفته ضیاییان روز جمعه و صبح روز شنبه آینده آسمان کشور در بیشتر مناطق صاف و آفتابی خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی درباره اینکه آیا در هفته آینده سامانه‌ای بارشی وارد کشور خواهد شد؟ نیز عنوان کرد: از اواخر روز شنبه بتدریج سامانه‌ای بارشی شمال غرب و سواحل دریای خزر را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

به گفته وی این سامانه بارشی تا پایان هفته آینده سبب بارش باران در بیشتر مناطق کشور خواهد شد.

ضیاییان یادآور شد: در دو روز آینده شرق خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج و متلاطم خواهد بود.

پیش‌بینی بارش‌ها تا پایان اردیبهشت

هفته‌ای بارانی در راه است

بر اساس اعلام پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو کشور به جز هفته آینده که بارش کشور کمتر از نرمال است، تا پایان اردیبهشت ماه بارش کشور در محدوده نرمال با گرایش به بیشتر از نرمال خواهد بود. دمای هوای کشور (به جز شمال ‌غرب) در دو هفته آینده کمتر از نرمال است. پس از آن تا هفته پایانی اردیبهشت بیشتر از نرمال خواهد بود.

‌میانگین بارش در هفته اول (۱۳ تا ۱۹ فروردین) کمتر از نرمال است. در بخش‌هایی از شمال‌ غرب، شمال ‌شرق و مناطقی از استان کرمان نرمال پیش‌بینی شده است همچنین بارش هفته دوم در سطح کشور بیشتر از نرمال است. در امتداد زاگرس از شمال ‌غرب تا جنوب‌ غرب با احتمال بین ۵۰ تا ۷۵ درصد بارش انباشته بین ۵۰ تا ۱۰۰ میلیمتر برآورد می ‌شود.

بارش هفته سوم در سطح کشور در حدود نرمال پیش‌بینی می‌شود. بارش هفته چهارم در شمال ‌شرق کمتر از نرمال و در سایر مناطق نرمال با گرایش به کمتر از نرمال خواهد بود. بارش هفته پنجم در شمال ‌شرق نرمال با گرایش به کمتر از نرمال و در سایر مناطق نرمال خواهد بود. بارش هفته ششم در سطح کشور نرمال با گرایش به بیشتر از نرمال برآورد می‌شود.

دمای هوای هفته اول (۱۳ تا ۱۹ فروردین) در شمال ‌غرب، دو سوی نیمه غربی البرز و استان‌های واقع در دو سوی زاگرس میانی و شمالی بین ۱ تا ۵ درجه بیشتر از نرمال پیش‌بینی می‌شود که بیشترین افزایش بین ۳ تا ۵ درجه در نوار غربی رخ خواهد داد همچنین دمای هوا در شرق کشور بین ۱ تا ۳ درجه کمتر از نرمال و در سایر مناطق تا یک درجه کمتر از نرمال پیش‌بینی می‌شود.

دمای هوای هفته دوم در شمال‌ شرق، سواحل خزر و شمال‌ غرب نرمال و در سایر مناطق تا ۳ درجه کمتر از نرمال خواهد بود. دمای هوای هفته سوم در نوار ساحلی خلیج فارس، جنوب ‌شرق و شرق کشور نرمال و در سایر مناطق بین ۱ تا ۳ درجه بیشتر از نرمال پیش‌بینی می‌شود.

‌ برای هفته‌های چهارم و پنجم نیز در سطح کشور بین ۱ تا ۳ درجه بیشتر از نرمال برآورد می‌شود و در ادامه در هفته ششم قدری متعادل خواهد شد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها