معاون فرهنگی اجتماعی فرماندهی انتظامی استان بوشهر؛

اصلاح رسم غلط تیراندازی

سرهنگ محمودیان گفت: زبان رسانه و قدرت قلم بهترین یاور ماست و عملیات انتظامی هرچند موفقیت آمیز باشد اما بدون رسانه ناقص است و شما رسانه ها قدرت پنهان ما در جامعه هستید.
کد خبر: ۱۴۴۹۸۸۱
نویسنده داریوش محبی-خبرنگار

به گزارش خبرنگار جام جم/سرهنگ محمدرضا محمودیان، فرماندهی انتظامی شهرستان دشتستان در خصوص نقش رسانه ها در تولید امنیت بیان کرد: خبرنگاران و اصحاب رسانه سربازان خط مقدم مبارزه با دشمن در عرصه رسانه و فضای مجازی هستند و مادامی که سواد و بینش رسانه ای در مسیر نظام باشد آرامش و امنیت پایدار خواهد بود. 

وی در خصوص پیوند و همراهی اصحاب رسانه با فراجا گفت: زبان رسانه و قدرت قلم بهترین یاور ماست و عملیات انتظامی هرچند موفقیت آمیز باشد اما بدون رسانه ناقص است و شما رسانه ها قدرت پنهان ما در جامعه هستید، رسانه ها مأموران آفندی امنیت هستند و سهم اعظم تولید امنیت از شماست که در جبهه رسانه ای همرزم و همدوش ما هستید. 

سرهنگ محمودیان در بحث کشفیات فرماندهی انتظامی شهرستان دشتستان افزود: در حوزه جرایم خشن با کشف ۹۵ درصدی و در سرقت های کلان ۷٠ درصد وقوعات کشف شده است. در حوزه سرقت خودرو با ۹۵ درصد کشفی و در قتل ها با کشف ۹۷ درصدی و دستگیری و طرد اتباع بیگانه با رشد ۱۱٠ درصدی نسبت به سال گذشته را شاهدیم. همچنین کاهش ۱٠ درصدی در حوادث ترافیکی، کشف ۱۱٠ درصدی سوخت و فراورده های نفتی، افزایش ۱٠٠ درصدی کشف خودروهای خارجی، کشف ۴۸٠ درصدی پارچه و افزایش ۲٠ درصدی توقیف خودروهای شوتی حاصل زحمات شبانه روزی همکاران زحمتکش در تولید امنیت شهرستان دشتستان است. 

او خاطر نشان کرد: در بحث سگ گردانی طی ابلاغی که داریم برخورد این پدیده در دستور کار است و مأموریت به پلیس راهور ابلاغ شده است. فرماندهی انتظامی شهرستان دشتستان اظهار داشت: طرح امنیت و آرامش برای مبارزه با خرده فروشان و توزیع کنندگان مواد مخدر در محلات برگزار گردید که با توجه به آلودگی مناطق به مواد مخدر، خرده فروشان و توزیع کنندگان را شناسایی و نسبت به پاکسازی آنها در دو سطح اقدام می شود. 

محمودیان بیان کرد: امنیت مردم خط قرمز ماست و گواه ما شهدای گرانقدری است که فراجا برای امنیت تقدیم کرده است و ما پاسبانان حریم و حرمت خون شهداییم. 

وی در خصوص معتادین متجاهر گفت: همه معتادان خیابانی در زمره معتادین متجاهر نیستند و وظیفه فراجا جمع آوری و انتقال آنها به کمپ های بازپروری و ترک اعتیاد است که همواره انجام وظیفه کرده ایم و برطرف شدن این معضل اجتماعی نیازمند اراده و همکاری بین دستگاهی است و همه باید با تمام توان پای کار باشند.

محمودیان افزود: موتورسیکلت های سنگین به غیر از پیست های موتورسواری، مجاز نیستند و از تردد آنها در محدوده شهری و جاده های بین شهری جلوگیری و برخورد می شود. او در مورد موتورهای پاکشتی گفت: پاکشتی ها چون بیشترشان مجوز قانونی ورود ندارند و صرفا کارکردشان در کشتی ها و اسکله هاست و برای محدوده شهری ایمنی نیستند بنابراین نه شماره می شوند و نه بیمه و تردد پاکشتی ها ممنوع است و در قالب اطلاعیه ای به شهروندان آگاهی رسانی کرده ایم و خواهشمندیم دوباره اطلاع رسانی کنید چون جمع آوری پاکشتی در دستور کار است و بی شک موتورهای جمع آوری شده به دستگاه قضایی ارجاع می شود و ضمن جریمه، مصادره می گردند. همچنین بدلیل نداشتن شماره و بیمه و ثبت نشدن در سامانه های اطلاعاتی، اگر سرقت شوند و یا جرمی با آنها صورت گیرد کار شناسایی و کشف را سخت و پیچیده می کند. 

وی در خصوص امنیت در ایام تعطیلات نوروزی گفت: طرح پاکسازی و امنیت تفرجگاهها در دستور کار است و با جدیت دنبال می کنیم و از شهروندان می خواهیم همچون همیشه در کنار ما باشند تا بتوانیم آرامش و امنیت را برقرار سازیم.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها