نخست وزیر رژیم صهیونیستی امروز (سه‌شنبه) در سخنانی اذعان کرد که موجودیت این رژیم جعلی در خطر است و به همین دلیل باید به جنگ با مقاومت فلسطین در نوار غزه ادامه دهد.
کد خبر: ۱۴۴۹۱۴۱

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از شبکه الجزیره، «‌بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در جریان سخنرانی خود در نشست سالانه کمیته روابط عمومی آمریکا-اسرائیل مشهور به «‌ایپک» مدعی شد: اسرائیل تحت هر شرایطی در این جنگ پیروز خواهد شد. برای پیروزی در جنگ باید تیپ‌های باقی مانده حماس را در رفح نابود کنیم.

وی با تکرار توهم نابودی جنبش حماس گفت: ما حماس را نابود، اسرای خود را آزاد و اطمینان حاصل می‌کنیم که غزه هرگز تهدیدی برای اسرائیل نخواهد بود.

نتانیاهو اعتراف کرد که «موجودیت اسرائیل در خطر است و ما چاره‌ای جز پیروزی نداریم.»

نخست‌وزیر رژیم اسرائیل در واکنش به اعتراض مردم آمریکا به جنایات این رژیم در غزه و همچنین اعتراضات علیه کابینه خود در سرزمین‌های اشغالی نیز مدعی شد: اکثریت قریب به اتفاق مردم آمریکا در کنار ما ایستاده‌اند. اسرائیلی‌ها هم از سیاست‌هایی که من و کابینه‌ام تعیین کرده‌ایم، حمایت می‌کنند.

وی همچنین درباره گمانه‌زنی‌ها مبنی بر سپردن مدیریت نوار غزه به تشکیلات خودگردان فلسطین در صورت تحقق رویای دیرینه تل‌آویو برای نابودی جنبش حماس نیز افزود: اکثریت اسرائیلی‌ها ایده سپردن مدیریت غزه به تشکیلات خودگردان فلسطین را رد می‌کنند.

گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، در پاسخ به چند دهه جنایت رژیم اسرائیل علیه فلسطینیان، عملیات غافلگیرکننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع این رژیم اشغالگر آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ برابر با ۲۴ نوامبر ۲۰۲۳، میان اسرائیل و حماس آتش‌بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و رژیم اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، ۷ روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر برابر با اول دسامبر ۲۰۲۳، آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت. این رژیم برای تلافی حملات غافلگیرکننده‌ «طوفان الاقصی» و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است. در مقابل نیز، رزمندگان مقاومت فلسطین تلفات و خسارت‌های زیادی به نظامیان صهیونیست در نبرد زمینی وارد کرده‌اند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها