فرماندار شهرستان دالاهو در غرب استان کرمانشاه گفت: زمین لرزه‌ای به بزرگی ۴.۲ ریشتر بامداد امروز سه‌شنبه این شهرستان غربی استان کرمانشاه را لرزاند که این حادثه هیچ‌گونه تلفات جانی و خسارت مالی نداشت.
کد خبر: ۱۴۴۸۹۸۶

«مسعود محنتی» روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: کانون اصلی این زلزله تازه آباد شهرستان دالاهو بوده است.

وی گفت: پس از وقوع زلزله، دستگاه های عضو مدیریت بحران و گروه های ارزیاب به حالت آماده باش درآمده و فعالیت خود را آغاز کردند.

فرماندار دالاهو اظهار کرد: در بررسی و ارزیابی های انجام شده از طریق بخشداران، اعضای شوراهای شهری و روستایی، دهیاران و نیروهای جمعیت هلال احمر، این زمین لرزه هیچ گونه تلفات جانی و خسارت جانی نداشته و هیچ گزارشی مبنی بر وقوع خسارت نیز دریافت نشده است.

محنتی با اشاره به اینکه گروه‌های ارزیاب در منطقه حضور دارند، گفت: دستگاه‌های امدادی نیز در حالت آماده باش بوده و آماده ارائه خدمات احتمالی در صورت لزوم به افراد هستند.

موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، زلزله ای به بزرگی ۴.۲ ریشتر در عمق هشت کیلومتر ساعت سه و ۵۷ دقیقه و ۵۶ ثانیه بامداد امروز تازه آباد شهرستان دالاهو در غرب استان کرمانشاه را لرزاند، این زلزله در ۱۸ کیلومتری تازه آباد، ۳۲ کیلومتری گهواره و ۳۴ کیلومتری کرند ثبت شده است.

بزرگترین زمین لرزه این منطقه ۲۱ آبان سال ۹۶ با قدرت ۷.۳ ریشتر در منطقه ازگله ثلاث باباجانی روی داد که ۶۲۰ کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ مصدوم برجا گذاشت.

شهرستان دالاهو با بیش از ۴۰ هزار نفر جمعیت در ۱۰۰ کیلومتری غرب کرمانشاه واقع است و ۱۵۴ روستا دارد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها