۱۲ موسسه حقوقی رژیم صهیونیستی اذعان کردند که این رژیم حکم دادگاه کیفری بین‌ المللی را اجرا نکرده است.
کد خبر: ۱۴۴۸۹۵۹

به گزارش جام جم آنلاین، ۱۲ مؤسسه حقوقی رژیم صهیونیستی با صدور بیانیه‌ای به عدم اجرای حکم دادگاه کیفری بین‌المللی از سوی رژیم صهیونیستی اذعان کردند.

این مؤسسه‌های حقوقی رژیم صهیونیستی اعلام کردند: تل‌آویو به حکم دادگاه کیفری بین‌المللی در خصوص تسهیل در ارسال و رسیدن کمک‌ها به غزه عمل نکرده است.

در ادامه بیانیه این ۱۲ مؤسسه حقوقی رژیم صهیونیستی آمده است: دستور دادگاه کیفری بین‌المللی، تعهد قانونی به پایان فاجعه بشری در غزه و لازم الاجرا است.

گفتنی است دادگاه کیفری بین‌المللی درخواست دادرسی ارایه‌شده از سوی آفریقای جنوبی علیه رژیم صهیونیستی مبنی بر ارتکاب نسل‌کشی جمعی از سوی این رژیم در نوار غزه را اوایل بهمن‌ماه بررسی کرد.

پس از آن قضات دادگاه کیفری بین‌المللی طبق درخواست آفریقای جنوبی احکامی موقت را علیه رژیم صهیونیستی صادر کردند. این دادگاه از رژیم صهیونیستی خواست تمامی اقدامات لازم را برای جلوگیری از نسل‌کشی در غزه انجام دهد. این دادگاه به رژیم صهیونیستی دستور داد ظرف یک ماه تمامی اقداماتی را که برای جلوگیری از نسل‌کشی انجام داده به دادگاه لاهه گزارش دهد. همچنین قاضی این دادگاه گفت که حکم مذکور تعهدات بین‌المللی برای رژیم صهیونیستی ایجاد می‌کند.

علاوه بر این دادگاه لاهه به رژیم صهیونیستی دستور داد تا «اقدامات فوری» را برای فراهم کردن خدمات مورد نیاز فوری و کمک‌های بشردوستانه در نوار غزه انجام دهد، اما با این حال دستوری مبنی بر برقراری آتش‌بس در این جنگ را مطرح نکرد.

از سوی دیگر بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در واکنش به رأی صادرشده از سوی دادگاه کیفری بین‌المللی علیه رژیم صهیونیستی در پرونده شکایت آفریقای جنوبی از این رژیم، اتهام نسل‌کشی را وحشتناک و شوکه‌کننده خواند و گفت که جنگ در غزه همچنان ادامه خواهد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها