به دنبال اعلام به نتیجه نرسیدن مذاکرات قاهره برای برقراری آتش بس در نوار غزه، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرد با وجود مخالفت های بین المللی ارتش این رژیم به عملیاتش علیه مقاومت فلسطین در سراسر نوار غزه از جمله شهر رفح ادامه خواهد داد.
کد خبر: ۱۴۴۸۳۰۱

به گزارش جام جم آنلاین، به نقل از رسانه های عربی، بنیامین نتانیاهو پنجشنبه در اظهاراتی که در روزنامه عبری یدیعوت آحارنوت منتشر شد گفت: ما در بحبوحه جنگ با هدف پایان دادن به سلطه حماس هستیم.

نتانیاهو افزود: هدف ما از این جنگ، بازگرداندن اسرا و جلوگیری از وجود هرگونه تهدیدی از سمت نوار غزه در آینده است.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی همچنین گفت که ارتش این رژیم عملیاتش علیه حماس در سراسر نوار غزه از جمله شهر رفح «به عنوان آخرین پایگاه» آن ادامه خواهد داد.

نتانیاهو، جلوگیری از ورود ارتش این رژیم به شهر رفح را به منزله پایان جنگ در نوار غزه دانست و گفت: کسانی که از ما می خواهند وارد رفح نشویم، در واقع درخواست پایان جنگ را از ما مطرح می کنند که این امر، هرگز اتفاق نخواهد افتاد.

شبکه الجزیره امروز پنج شنبه به نقل از منابع مطلع اعلام کرد: مذاکرات آتش‌بس در قاهره بدون دستیابی به توافق پایان یافت و اسرائیل درخواست حماس برای آتش‌بس دائمی، خروج از نوار غزه و بازگشت بی قید و شرط آوارگان فلسطینی به خانه‌هایشان را نپذیرفت.

منابع الجزیره گفتند: میانجیگران در قاهره تلاش کردند اختلافات میان حماس و اسرائیل را رفع کنند، اما تلاش‌های آنها بی‌نتیجه بود.

در همین راستا، یک مقام جنبش حماس به رویترز اعلام کرد که رژیم صهیونیستی تمامی تلاش‌های میانجیگران را ناکام گذاشت.

منابع رسانه ای مصر نیز اعلام کردند که مذاکرات هفته آتی ازسرگرفته خواهد شد.

طی روزهای اخیر دور جدیدی از مذاکرات باهدف دستیابی به توافق آتش‌بس پیش از ماه مبارک رمضان در قاهره آغاز شد.

«سامح شکری» وزیر خارجه مصر دوشنبه‌شب در این باره گفته بود که مذاکرات میان رژیم صهیونیستی و حماس هنوز به مرحله توافق برای برقراری آتش‌بس نرسیده است.

وزیر خارجه مصر با بیان اینکه ادامه وضعیت کنونی در غزه می‌تواند به گسترش دامنه درگیری منجر شود، گفت: قاهره با قطر تلاش می‌کنند به آتش‌بس جزیی دست پیدا کنند که منجر به آتش‌بس کامل و آزادی اسرا شود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها