ازدواج یک فصل جدیدی در زندگی هر فرد است. در واقع، افرادی که ازدواج می‌کنند این مطلب را تأیید می‌کنند که تغییراتی در آن‌ها رخ داده است. در این میان، برخی از افراد بر تأثیرات ازدواج بر زیبایی و جنبه‌های فیزیولوژیکی تأکید می‌کنند. آن‌ها معتقدند که زنان بعد از ازدواج زیباتر می‌شوند. اما، دلایل آن را نمی‌دانند.
کد خبر: ۱۴۴۸۱۱۹

در نتیجه، این سؤال نیز برای آن‌ها ایجاد می‌شود که چرا زنان بعد از ازدواج زیباتر میشوند؟ در این مقاله قصد داریم این موضوع را از نظر علمی بررسی کنیم. همچنین، دلایل آن را بیابیم.

چرا زنان بعد از ازدواج زیباتر میشوند؟

 چرا زنان بعد از ازدواج زیباتر میشوند؟ (3 علت ریشه یابی شده)

براساس تحقیقات انجام شده، اگر یک ازدواج از اصول صحیح پیروی کند و با چالش‌های کمتری همراه باشد؛ می‌تواند اثرات خود را در سلامت جسمی و روانی افراد نشان دهید. در این میان، تأکید بیشتری بر این تغییرات در زیبایی زنان است. بنابراین، برخی دلایل زیر می‌تواند نشان دهد که چرا زنان بعد از ازدواج زیباتر میشوند؟

داشتن رابطه جنسی منظم

اهمیت رابطه جنسی در ازدواج بر کسی پوشیده نیست. همچنین، یکی از اهداف ترغیب کننده افراد به تشکیل زندگی مشترک نیز هست. در واقع، رابطه جنسی مفید و منظم تا حدی در زندگی مشترک مهم است که ضعف در آن باعث ایجاد سردی عاطفی و سپس جدایی می‌شود. همچنین، تحقیقات نشان داده رابطه جنسی منظم بعد از ازدواج باعث افزایش زیبایی زن می‌شود. در واقع، رابطه جنسی پوست را جوان‌تر، سالم‌تر و انعطاف پذیرتر نگه می‌دارد. همچنین، رابطه جنسی منظم صورت را درخشان و بی‌لک می‌کند. زیرا، ثابت شده است که هورمون مسئول کاهش آکنه یا زگیل را متعادل می‌کند.

هورمون استروژن نیز مسئول درخشش و جذابیت یک زن بعد از ازدواج است. استروژن اثرات تعدیلی بر روی پوست و زائده‌های آن مانند فولیکول‌های مو، غدد چربی و غدد عرق ایجاد می‌کند. این اثرات تعدیل‌کننده به براق‌تر، چرب‌تر و انعطاف‌پذیر نگه داشتن پوست کمک می‌کند. در واقع، سطح استروژن را می‌توان با فعالیت جنسی یک زن مرتبط دانست. سطح استروژن و پروژسترون فاز لوتئال بدن در زنانی که رابطه جنسی دارند نسبت به دیگران افزایش می‌یابد. علاوه بر اثرات استروژن که در بالا توضیح داده شد، پروژسترون نیز به انعطاف پذیری پوست و موی زن کمک می‌کند و مسئول درخشندگی و زیبایی است که در بارداری مشاهده می‌شود.

بنابراین، داشتن رابطه جنسی منظم و به دنبال آن تغییرات هورمونی و افزایش سطح هورمون‌هایی که مسئول جنبه‌های زیبایی مانند پوست و مو هستند، یک دلیل منطقی برای این موضوع است که چرا زنان بعد از ازدواج زیباتر میشوند؟

از طرفی، رابطه جنسی تابع عوامل مختلفی از جمله موارد زیر نیز می‌باشد:

 • سن

 • آرامش روانی

 • تغذیه

 • خواب

 • ورزش

 • استرس

 • رابطه عاطفی همسران

 • میزان آگاهی همسران

 • و....

بنابراین، اگر زیبایی ظاهری برای شما مهم است باید یک رابطه جنسی مفید و لذت بخش همراه با تجربه ارگاسم داشته باشید که اقدامات زیر می‌تواند کمک کننده باشد:

 • حتما طبع خود را بررسی کنید و غذاهای متناسب با طبع خود مصرف کنید.

 • از خوردن غذاهای با طبع خیلی سرد پیش از رابطه جنسی بپرهیزید.

 • تا حد ممکن استرس خود را کنترل کنید. متخصصان مجله روانشناسی باتابان در این زمینه به شما کمک می‌کنند.

 • در دوره‌های آموزشی شرکت کنید و آگاهی خود را درباره رابطه جنسی افزایش دهید.

 • دانستن مهارت‌های ارتباط با همسر نیز می‌تواند رابطه جنسی شما را به یک رابطه ایده‌آل تبدیل کند. شما می‌توانید مهارت‌های همسرداری حرفه‌ای را از مجله روانشناسی باتابان دریافت کنید.

 • از اهمیت خواب کافی و زود هنگام غافل نشوید.

 • و...

افزایش آرامش

گل هیده دادن به همسر

یکی از نشانه‌های بسیار بارز یک ازدواج مناسب، افزایش آرامش است. در واقع، این افراد چون معیارهای معقول و مدنظر آن‌ها تا حدی محقق شده است، تنش و استرس کمتری تجربه می‌کنند. از طرفی، می‌دانیم که استرس، تنش و اضطراب تأثیر بسیار منفی بر سلامت جسمی و خصوصاً زیبایی دارد. در واقع، زمانی که استرس را تجربه می‌کنیم،

 • بدن ما یک هورمون به نام کورتیزول ترشح می‌کند. این هورمون باعث افزایش جوش و آکنه می‌شود.

 • عملکرد طبیعی پوست مختل می‌شود. در نتیجه، زمینه پوست پوسته شدن فراهم می‌شود.

 • اگر مزمن باشد، روند پیری را تسریع می‌کند و منجر به ایجاد چین و چروک و خطوط ریز می‌شود. بنابراین، بدن ما رادیکال‌های آزاد تولید می‌کند که می‌تواند به کلاژن و الاستین، پروتئین‌هایی که پوست ما را سفت و جوان نگه می‌دارند، آسیب برساند.

در حقیقت، دریافت محبت و داشتن تکیه‌گاه در زندگی مشترک از بخش زیادی از استرس‌ها می‌کاهد و آرامش‌خاطر را فراهم می‌کند. این آرامش، ثمره خود را در زیبایی ظاهری نیز نشان می‌دهد. بنابراین، استفاده از مشاوره قبل از ازدواج برای داشتن یک انتخاب صحیح، نقش مهمی در سایر جنبه‌های زندگی نیز دارد.

انجام رفتارهای جدید

تشکیل زندگی جدید، یک فرصت مناسب برای ایجاد عادات جدید است. معمولاً بسیاری از خانم‌ها از این فرصت استقبال می‌کنند. از طرفی، چون زیبایی ظاهر برای خانم‌ها بسیار مهم است، معمولاً بخشی از رفتارهای جدید به رسیدگی‌های ظاهری اختصاص می‌یابد. بنابراین، این افراد با توجه بیشتر به راهکارهای افزایش زیبایی جسمی و خصوصاً جوان‌سازی پوست، زیبایی خود را افزایش می‌دهند. این عوامل می‌تواند در تبیین این چالش که چرا زنان بعد از ازدواج زیباتر میشوند؟ کمک کند.

نتیجه گیری

زیبایی زنان تحت تأثیر موضوعات مختلفی قرار دارد. در واقع، عوامل زیادی می‌توانند به کاهش یا افزایش زیبایی در زنان منجر شوند. در این میان، ازدواج و به دنبال آن تغییرات جسمی و روانی که رخ می‌دهد نیز می‌تواند منجر به افزایش زیبایی زنان شود. البته، این پیامد مثبت برای ازدواج‌هایی مطرح است که از اصول صحیح آن پیروی کنند. بنابراین، اگر ازدواج با چالش‌های فراوانی همراه باشد، ممکن است تأثیر زیادی بر افزایش زیبایی و درخشندگی زنان نداشته باشد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها