رای دیوان بین‌المللی دادگستری علیه رژیم صهیونیستی صادر شد:

اسرائیل باید اقدامات لازم را برای جلوگیری از نسل‌ کشی در غزه انجام دهد

خبرگزاری رویترز امروز جمعه اول ژانویه با انتشار گزارشی نوشت که مقامات عربستان به طور مخفیانه از واشنگتن خواسته‌اند تا اسرائیل را برای پایان‌دادن به جنگ غزه و تعهد به تشکیل کشور مستقل فلسطین تحت فشار قرار دهد.
کد خبر: ۱۴۴۳۶۴۱

به گزارش جام جم آنلاین، «مقامات سعودی به همتایان آمریکایی خود اطلاع داده‌اند ریاض به برداشته‌شدن گام‌های مشخص جهت تشکیل کشور فلسطین توسط اسرائیل اصرار ندارد؛ اما آن‌ها در مقابل تعهد سیاسی تل‌آویو برای این گام، راه‌حل دودولتی را خواهند پذیرفت»، این ادامه گزارش رویترز از شروط ریاض برای عادی‌سازی با تل‌آویو است.

رویترز دربخش دیگری از گزارش خود می‌نویسد «عربستان سعودی آماده پذیرش تعهد سیاسی اسرائیل برای تشکیل کشور فلسطینی، در ازای انعقاد قرارداد دفاعی با واشنگتن قبل از انتخابات است».

ریاض در حالی جهت عادی‌ سازی روابط با تل‌ آویو برای آمریکا شرط می‌گذارد که دولت جو بایدن علی‌رغم انتقادات جدی و کاهش آراء در نظرسنجی‌های آمریکایی، همچنان به جای حمایت از آتش‌ بس و توقف حملات علیه نوار غزه، با ارسال تسلیحات به تل‌آویو و حملات دریایی دامنه درگیری‌ها را گسترش می‌دهد.

امروز و برای صد و نوزدهمین روز از جنگ ارتش رژیم اشغالگر علیه مردم غزه، بمباران منازل مسکونی، محاصره مراکز پزشکی و هدف قرار دادن زیرساخت‌های حیاتی مناطق نوار غزه باعث تداوم یافته است؛ جنایاتی که شهر‌ها را ویران کرده و موجب شهادت بیش از ۲۷ هزار فلسطینی شده که اکثرشان زن و کودک هستند.

منابع منطقه‌ای رویترز در بخش دیگری از گفت‌وگوی خود با این رسانه گفته‌اند که اگر اسرائیل جنگ را متوقف کرده و به راه‌حل دو دولتی متعهد شود، ریاض روابط خود را عادی و به بازسازی غزه کمک مالی خواهد کرد.

رویترز در بخش‌های پایانی گزارشش می‌نویسد که اگر اسرائیل حمله خود به غزه را متوقف کند یا حداقل آتش‌بس را اعلام کند، این امر پیشبرد توافق برای عربستان آسان‌تر خواهد شد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها