نخست وزیر رژیم صهیونیستی امروز دوشنبه بار دیگر اتهامات خود را علیه آژانس امداد و کار آوارگان فلسطینی سازمان ملل (آنروا)، مبنی بر دست داشتن نیرو‌های این سازمان در عملیات مقاومت فلسطین در هفتم اکتبر تکرار کرد.
کد خبر: ۱۴۴۳۱۲۲

به گزارش جام جم آنلاین، «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی مدعی شد برخی از کارکنان آنروا به طور مستقیم یا غیرمستقیم در «قتل عام ۷ اکتبر» شرکت کردند.

به نقل از سایت خبری «عریی۲۱» نتانیاهو ادعا کرد: سازمان آنروا ساخته دست حماس است و مدارس آن دکترین‌های نابودی اسرائیل را آموزش می‌دهند.

همچنین رویترز به نقل از نتانیاهو گزارش کرد: سراسر جهان نقش قطر را در مذاکرات پیرامون تبادل اسرا پیگیری می‌کند و باید از دوحه بخواهند بر حماس نفوذ کند و بر آن تاثیر بگذارد.

پیشتر چندین کشور از جمله آمریکا، استرالیا، کانادا، ژاپن، انگلیس، فنلاند و ایتالیا پس از اتهامات مقامات صهیونیست مبنی بر دست داشتن کارمندان آنروا در عملیات مقاومت فلسطین در هفتم اکتبر، از تعلیق کمک مالی خود به آژانس امداد و کار آوارگان فلسطینی خبر دادند.

شبکه «کان» رژیم صهیونیستی نیز شامگاه شنبه گزارش داد که ارتش این رژیم اسنادی را به طرف آمریکایی ارائه کرده که نشان می‌دهد ۱۲ تن از کارکنان آنروا در نوار غزه در عملیات هفتم اکتبر مقاومت فلسطین مشارکت داشتند. این شبکه همچنین گزارش داد که ارتش رژیم صهیونیستی در هفتم اکتبر توانست تعدادی از ۱۲ فرد مذکور را در داخل شهرک‌های صهیونیست‌نشین منطقه «غلاف غزه» از بین ببرد.

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل در بخشی از اظهارات اخیرش در این باره تصریح کرد: سازمان ملل در حال انجام اقدامات سریع است. از ۱۲ نفر درگیر در این پرونده، ۹ نفر بلافاصله توسط «فیلیپ لازارینی» کمیسر کل آنروا شناسایی و برکنار شدند، مرگ یکی از افراد مذکور نیز تایید شده، هویت دو نفر دیگر در حال مشخص شدن است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها