نماینده حقوق بشر سازمان ملل از رفتار‌های خشونت‌بار و توهین‌آمیز صهیونیست‌ها با زندانیان فلسطینی انتقاد کرده و این رژیم را متهم به بدرفتاری با اسرای جنگ غزه کرد.
کد خبر: ۱۴۴۱۷۸۲

به گزارش جام جم آنلاین، «آجیت سونگای» یکی از مقامات حقوق بشر سازمان ملل در غزه می‌گوید زندانیان فلسطینی در اسارت رژیم صهیونیستی در جریان بازداشت خود به شدت تحقیر شده و مقامات این رژیم را به دلیل بدرفتاری با زندانیان متهم کرد.

به گزارش «رویترز» صهیونیست‌ها، سونگای عنوان کرده اسرایی را که هفته‌ها در بازداشت این رژیم بوده‌اند، همگی کتک خورده و چشمان آن‌ها برای مدت طولانی بسته بوده و در حین اسارت و پس از آزادی برهنه بوده‌اند. 

وی ضمن ابراز نگرانی از وضعیت این افراد به خبرنگاران عنوان کرده که مشخص نیست رژیم صهیونیستی از زمان آغاز عملیات نظامی‌اش در غزه در پاسخ به عملیات الاقصی حماس در تاریخ ۷ اکتبر، چند مرد فلسطینی را بازداشت کرده است. با این حال به گفته وی طبق برخی از شواهد و مدارک تعداد اسرای فلسطینی در اسارت رژیم صهیونیستی اکنون به هزاران نفر رسیده است.

سونگای از طریق یک ویدئو به خبرنگاران در ژنو گفت که اسرا مردانی هستند که از سوی نیرو‌های امنیتی رژیم صهیونیستی بازداشت شده و هر کدام از آن‌ها در مکانی نامعلوم بین ۳۰ تا ۵۵ روز در اسارت به سر برده‌اند.

بر اساس مشاهدات وی و گفتگو‌هایی که با برخی از اسرای آزاد شده انجام گرفته است، برخی از آن‌ها در زمان آزادی از اسارت صهیونیست‌ها برهنه بوده و در هوای سرد زمستانی لباس مناسبی برای پوشیدن نداشته‌اند.

در مقابل، ارتش رژیم صهیونیستی عنوان کرده است که آن گروه از افرادی را که در فعالیت‌های حماس دخیل بوده‌اند، بدون فاش کردن اسامی آن‌ها و به عنوان بخشی از عملیات خود در مناطق جنگی در غزه بازداشت کرده و بازجویی می‌کنند.

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی نیز ادعا کرده است که با بازداشت‌شدگان بر اساس «قوانین بین‌المللی» رفتار شده است و در این ادعای مطرح شده گفته است، افرادی که نقشی در این ماجرا‌ها نداشته‌اند، آزاد شده‌اند.

رژیم صهیونیستی در توضیح برهنه بودن سربازان هم ادعا کرده است، در هنگام دستگیری این افراد، برای اطمینان از اینکه جلیقه انفجاری و یا دیگر سلاح‌ها از سوی اسرای فلسطینی در لباسشان پنهان نشده باشد، آن‌ها را در هنگام بازرسی برهنه کرده است، اما در نهایت لباس بازداشتی‌ها را به آن‌ها برگردانده است.

پیشتر در ماه دسامبر سال گذشته، تلوزیون رژیم صهیونیستی فیلمی را از مردان فلسطینی پخش کرد که در غزه و در آن هوای سرد تنها با لباس زیر دستگیر شده بودند. تصاویری که در شبکه‌های اجتماعی دست به دست شد و در نهایت با محکومیت سنگین این رژیم از جانب مقامات عرب، فلسطینی و مسلمانان همراه شد.

هنوز هم هیچ آمار و جزئیات دقیقی از تعداد بازداشت شدگان و اسرای فلسطینی در سرزمین‌های اشغالی در دست نیست.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها