سرپرست اداره کل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری گفت: در طرح اهدای زمین جمایت از خانواده و جوانی جمعیت برای ۲ هزار و ۱۴۴ مورد تشکیل پرونده صورت گرفته است، همچنین مراحل اعطای قرارداد واگذاری به ۸۹۱ خانواده نیز در حال انجام است. 
کد خبر: ۱۴۴۱۱۱۵
نویسنده ابوالفضل شمسی

 

به گزارش  جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری تسنیم از شهرکرد، خدایار باقری در نشست با رئیس کل دادگستری استان ضمن تقدیر از تعامل دستگاه قضایی استان در پیشبرد طرح نهضت ملی مسکن، اظهار داشت: در حال حاضر بیش از 95 هزار متقاضی در این طرح ثبت نام کرده‌اند که از این تعداد بیش از 25 هزار متقاضی تأیید نهایی شده‌اند.

 

وی با اشاره به پیگیری برای تأمین زمین در شهرهای دارای کمبود برای طرح نهضت ملی، افزود: طی روزهای گذشته عملیات اجرایی نهضت ملی مسکن در بلداجی پس از 12 سال انتظار مردم برای ساخت طرح‌های حمایتی مسکن کلید خورد.

 

سرپرست اداره کل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری سهم استان از طرح نهضت ملی مسکن را احداث 47 هزار و 176 واحد در طول 4 سال عنوان کرد و ادامه داد: تاکنون برای 15 هزار و 285 متقاضی تخصیص پروژه صورت گرفته است و وارد روند اجرایی شده‌اند.

 

باقری به طرح اهداء زمین حمایت از خانواده و جوانی جمعیت نیز اشاره کرد و اظهار داشت: در حال حاضر 7 هزار و 59 خانواده در این طرح ثبت نام و برای 2 هزار و 144 مورد تشکیل پرونده صورت گرفته است. مراحل اعطای قرارداد واگذاری به 891 خانواده در طرح جوانی جمعیت که قرعه‌کشی پلاک‌های آنان در سه مرحله انجام شده است نیز در حال انجام است.

 

محمد رزم نیز در این دیدار با بیان اینکه دستگاه قضایی استان پشتیبان سیاست های دولت در حوزه تأمین زمین و مسکن است، اظهار کرد: تأمین مسکن یکی از نیازهای اولیه مردم و به ویژه جوانان است که باید مورد توجه مسئولان و متولیان حوزه مسکن قرار گیرد.

 

وی افزود: سال‌هاست که مقام معظم رهبری موضوع تأمین مسکن را جزء اولویت‌های کاری مسئولان قرار داده و همواره بر این موضوع به عنوان یکی از مصادیق امیدآفرینی در جامعه تأکید داشته‌اند.

 

رئیس کل دادگستری چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: باید در نقاط محروم و کم‌برخوردار به موضوع تأمین مسکن مردم نگاه جدی‌تری شود و از تمامی پتانسیل‌ها برای تأمین مسکن اقشار مختلف استفاده گردد.

 

 

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها